Könnyűszerkezetes háznál mire figyeljünk? Mik a tapasztaltok?
Bp környékén szeretnénk telket vásárolni, és könnyűszerkezetes házat építtetni rá. Az árak szórása elég nagy, ahogy néztem... Azt olvastam, hogy acélszerkezetest kell választani, hátrányok pedig: egy nagyobb viharban pl. szél által felkapott tárgy lazán áttörheti a házfalat + nem bármelyik falra lehet nagyobb súlyú bútort szerelni.
Írták még, hogy olyan céget kell választani, amelyik legalább már 30-40 ilyen házat épített (na webes referenciák között nem találtam ilyet) + be kell menni megnézni a referenciákat.
Tudom, nem szabad a legolcsóbbat választani, de egy kb. 80-90nm nettó alapterületű házért kulcsrakészen mi a reális ár?
Tudnátok segíteni, hogy mire kell még figyelni + esetleg ha valaki lakik ilyenben, akkor a tapasztalatait megosztaná velünk?
Nagyon köszönöm előre is mindenkinek, aki válaszol!
hőtároló tömege "0", így meleg ellen kevésbé véd.
de ha már e mellett döntöttetek, kérdés, a falak, mennyezet, aljzat rétegrendje, szigetelések, milyen U-értékű ablakok, ajtók lesznek beépítve. garancia meddig és mire szól pontosan (egy-egy szarul elhelyezett szigetelés 1-2 év alatt kijön hibának). sztem érdemes lenne kérni egy hőfényképes felvételt a házról, hogy nem lettek e hőhidak a kivitelezés során (vagy csináltatni-garanciába pedig javíttatni ha kell).
minél nagyobb cég, nehogy pár év alatt felszívódjanak. minél több megbízót megkeresni, véleményt kérni, referencia munkák.
A hátrányokról:
-azt a nagyobb vihart, ami ilyesmire képes általában hurrikánnak hívják, Pest környékén nem gyakori.:)
-gondolom nem zongorát akarsz felakasztani! A többit bármelyik kibírja.
10-12 mFt szerintem reális lehet.
Köszönöm szépen!! A hurrikántól nem tartok reálisan :) - de annyi mindent összeírnak, és én laikusként elég nehezen ítélem meg, hogy mi a valós hátrány és mi nem...
Én úgy olvastam, hogy olyan 15-16M körül még biztosan kihagynak belőle valamit (pl. szigetelésnél, vagy penészedni fog stb.), és ekkora háznál olyan 19-20 körül írtak máshol, hogy az már valószínűleg jó lesz (kulcsrakész árat írok)
Te esetleg ilyen laksz/ezzel foglalkozol?
Én úgy olvastam, hogy olyan 15-16M körül még biztosan kihagynak belőle valamit (pl. szigetelésnél, vagy penészedni fog stb.), és ekkora háznál olyan 19-20 körül írtak máshol, hogy az már valószínűleg jó lesz (kulcsrakész árat írok)
Te esetleg ilyen laksz/ezzel foglalkozol?
Nem ilyenben lakom, de elég régóta foglalkozom ingatlanok építésével..
Könnyűszerkezetes ház -eddig még mindig- olcsóbb volt, mint a téglaépítésű. A 15-16 mFt-ból téglából is elég komoly beltartalmú, kulcsrakész házat lehet építeni, tehát könnyűszerkezetesre mindenképp sokallom.
Az pedig, hogy kihagynak-e, és ha igen, mit, elsősorban a kivitelezőtől és a műszaki vezetőtől függ.:)
A könnyűszerkezetes házat gyárban készítik el, legális ipari körülmények között. Ezért minden termelési költséget törvényesen ki kell fizetni. / PL : ÁFA 27 %/ A kivitelezési ideje -- a helyszínen -- éppen ezért rövidebb kb. 30-45 nap. Pincét vagy alapot ennek is kell készíteni az kb. 30 nap. Jellégéből adódóan nincs hőtároló képessége /hőszigetelés mást jelent/ klimatizálni kell. A magyar építési hagyományoktól kissé idegen /nem tégla/ ezért később nehezen eladható. Verebet kell fogni rá.
én tömör finn rönkház felé mennék ..... keresd őt : ÓBÁNYAI JÓZSEF faházszakértő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!