Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Könnyűszerkezetes háznál mire...

Könnyűszerkezetes háznál mire figyeljünk? Mik a tapasztaltok?

Figyelt kérdés

Bp környékén szeretnénk telket vásárolni, és könnyűszerkezetes házat építtetni rá. Az árak szórása elég nagy, ahogy néztem... Azt olvastam, hogy acélszerkezetest kell választani, hátrányok pedig: egy nagyobb viharban pl. szél által felkapott tárgy lazán áttörheti a házfalat + nem bármelyik falra lehet nagyobb súlyú bútort szerelni.

Írták még, hogy olyan céget kell választani, amelyik legalább már 30-40 ilyen házat épített (na webes referenciák között nem találtam ilyet) + be kell menni megnézni a referenciákat.

Tudom, nem szabad a legolcsóbbat választani, de egy kb. 80-90nm nettó alapterületű házért kulcsrakészen mi a reális ár?

Tudnátok segíteni, hogy mire kell még figyelni + esetleg ha valaki lakik ilyenben, akkor a tapasztalatait megosztaná velünk?

Nagyon köszönöm előre is mindenkinek, aki válaszol!



2014. máj. 12. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

hőtároló tömege "0", így meleg ellen kevésbé véd.

de ha már e mellett döntöttetek, kérdés, a falak, mennyezet, aljzat rétegrendje, szigetelések, milyen U-értékű ablakok, ajtók lesznek beépítve. garancia meddig és mire szól pontosan (egy-egy szarul elhelyezett szigetelés 1-2 év alatt kijön hibának). sztem érdemes lenne kérni egy hőfényképes felvételt a házról, hogy nem lettek e hőhidak a kivitelezés során (vagy csináltatni-garanciába pedig javíttatni ha kell).

minél nagyobb cég, nehogy pár év alatt felszívódjanak. minél több megbízót megkeresni, véleményt kérni, referencia munkák.

2014. máj. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazság szerint még nem döntöttünk, csak nézelődünk, milyen lehetőségeink lennének. Egyelőre vételár + fenntarthatóság szintjén ezt tartottam a legreálisabb lehetőségnek, de még nagyon képlékeny az egész... van bő 1 évünk, hogy végleges döntést hozzunk, most kezdtem el tájékozódni a témában. Köszönöm a válaszod!
2014. máj. 12. 11:25
 3/6 anonim ***** válasza:

A hátrányokról:

-azt a nagyobb vihart, ami ilyesmire képes általában hurrikánnak hívják, Pest környékén nem gyakori.:)

-gondolom nem zongorát akarsz felakasztani! A többit bármelyik kibírja.

10-12 mFt szerintem reális lehet.

2014. máj. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!! A hurrikántól nem tartok reálisan :) - de annyi mindent összeírnak, és én laikusként elég nehezen ítélem meg, hogy mi a valós hátrány és mi nem...


Én úgy olvastam, hogy olyan 15-16M körül még biztosan kihagynak belőle valamit (pl. szigetelésnél, vagy penészedni fog stb.), és ekkora háznál olyan 19-20 körül írtak máshol, hogy az már valószínűleg jó lesz (kulcsrakész árat írok)


Te esetleg ilyen laksz/ezzel foglalkozol?

2014. máj. 12. 12:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Én úgy olvastam, hogy olyan 15-16M körül még biztosan kihagynak belőle valamit (pl. szigetelésnél, vagy penészedni fog stb.), és ekkora háznál olyan 19-20 körül írtak máshol, hogy az már valószínűleg jó lesz (kulcsrakész árat írok)


Te esetleg ilyen laksz/ezzel foglalkozol?


Nem ilyenben lakom, de elég régóta foglalkozom ingatlanok építésével..

Könnyűszerkezetes ház -eddig még mindig- olcsóbb volt, mint a téglaépítésű. A 15-16 mFt-ból téglából is elég komoly beltartalmú, kulcsrakész házat lehet építeni, tehát könnyűszerkezetesre mindenképp sokallom.

Az pedig, hogy kihagynak-e, és ha igen, mit, elsősorban a kivitelezőtől és a műszaki vezetőtől függ.:)

2014. máj. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 plajer tibor ***** válasza:

A könnyűszerkezetes házat gyárban készítik el, legális ipari körülmények között. Ezért minden termelési költséget törvényesen ki kell fizetni. / PL : ÁFA 27 %/ A kivitelezési ideje -- a helyszínen -- éppen ezért rövidebb kb. 30-45 nap. Pincét vagy alapot ennek is kell készíteni az kb. 30 nap. Jellégéből adódóan nincs hőtároló képessége /hőszigetelés mást jelent/ klimatizálni kell. A magyar építési hagyományoktól kissé idegen /nem tégla/ ezért később nehezen eladható. Verebet kell fogni rá.


én tömör finn rönkház felé mennék ..... keresd őt : ÓBÁNYAI JÓZSEF faházszakértő.

2014. júl. 11. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!