Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy kertmozit szeretnék...

Egy kertmozit szeretnék építeni egy balatoni városban. Amennyiben eredeti blu-ray lemezeket vásárolok, akkor lejátszhatom-e azokat a kertmozimban? Illetve van-e ennek valamilyen akadálya? A kertmozi építéshez szükséges külön engedély?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 13:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
nem játszhatod le
2011. jan. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 komasa ***** válasza:
100%
Az eredeti lemezeken ott van a figyelmeztetés az elején, hogy nyilvános helyen tilos játszani.... Az artisjus az, aki védi a szerzők jogait, ez azt jelenti, hogy dellázni kell nekik. Építési engedély? Az attól függ, hogy mekkorát akarsz, vagy milyen lenne a szerkezet. Ezt építésügyi hatóságtól megtudhatod. Ha tele akarod rakni a kertet székekkel, és mást nem akarsz, akkor nem kell.
2011. jan. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Magát az építést valószínűleg meg tudod úszni engedély nélkül, de az üzemeltetést biztosan nem. Legalábbis ha pénzt kérsz érte, mert akkor már szolgáltatsz, és ahhoz céget kell alapítani, adózni, nyugtát adni, működési engedély, stb... És persze a filmeket olyan licenccel kell megvenni a kiadótól, ami engedi a nyilvános vetítést. Elég drága mulatság lenne ez.


Ha csak a családdal meg a haverokkal, szűkebb körben akartok ott filmet nézni, ahhoz nyilván nem kell semmilyen hatósági engedély, és a filmeket is jogod van a "sima" licenccel vetíteni. Egyébként sem fog kérdezősködni senki egy ilyen esetben.

2011. jan. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Természetesen az egész előbbi csak magánterületre vonatkozott, egyébként nem tudom, hol terveznéd építeni ezt a dolgot, úgy sejtem, ott.
2011. jan. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az alapkoncepció az lenne, hogy a Balaton környékén a kerti mozik minősége nem a legjobb...és vennék egy üres telket, ott, ahol nem zavarná a lakókat. Találtam már felépített kertmozit is eladóba de sztem 30millió irreális összeg érte. A koncepció további része az lenne, hogy komoly hangtechnikát építenék, komoly full HD projektorral, kényelmes székeket tennék ki és az egész maximum 100 főre. A hangtechnika és a projektor kijönne 4 millióból, a telek pedig 10-15 millióból. Nyári szezonban nem heti 2 filmet vetítenék mint a kertmozik általában, hanem heti hét napban napi kettőt és az átlagos 800-900 ft-os jegyár helyett fixen 600 ft ot kérnék. És hát azt hittem, hogy ha vásárolok egy komoly blu-ray lejátszót és megveszem az aktuálisan kijött jó filmeket, akkor játszhatom. De sajnos még mindig nem tudom mennyibe kerül egy-egy film esetében ez a licensz. Ez pedig lényeges lenne mert a versenyképességhez hozzátartozik az is h ne 4 honapos filmeket játszak. Terveim szerint, amennyiben jól választok várost, a napi 2 vetitésen átlag 50-50 vendég megjelenne, tehát egy nyár alatt nagyjából a hang- és képtechnika ára visszajönne, illetve tervben van az is, hogy szezonon kívül is heti több alkalommal vetítek a helyi lakosoknak. Nyilván itt van nagyon fontos szerepe annak, hogy ne egy kihalt falut válasszak. Ha minden jól menne, kb 3-4 év alatt viszajönne a befektetésem, de ehhez be kéne tudnom kalkulálni a filmek árát.
2011. jan. 6. 10:45
 6/13 anonim ***** válasza:
Az ötlet szerintem nagyon jó :) Sajnos többet nem tudok segíteni, de az, amit leírtál, nagyon jól hangzik, úgyhogy sok sikert hozzá, remélem, összejön!
2011. jan. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

NAGYON-NAGYON ROSSZ AZ ÖTLET !!!


Nem tűnt fel, hogy már szinte nincs is kertmozi,

mert mind csődbe ment??!!!

2011. jan. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
de igen feltünt. de én úgy vélem hogy azért mennek csődbe mert minségileg rossz állapotú mozik. én valami mást akarnék. egy komoly mozit...
2011. jan. 9. 23:00
 9/13 anonim ***** válasza:
a plázás multiplexek elég komoly mozik, minőségi kifogásunk nem nagyon lehet ellenük. Mégis, jó, ha 20-an ülnek egy filmen náluk. Persze nagy durranásokat leszámítva. Ebből én nem tudom, hogyan élnek meg, és azt sem tudom, hogy ha ezekben ilyen a látogatottság, a te kertmozidban mitől lenne sokkal jobb..
2011. jan. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

NAGYON-NAGYON ROSSZ AZ ÖTLET !!!



...én szóltam!!!!



(Okos ember a más kárán tanul, a buta meg a sajátján!!)

2011. jan. 10. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!