Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan kell megcsinálni a...

Hogyan kell megcsinálni a házon belüli csatornakiállásokat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A csatorna 30 centi mélyen lesz a padlótól elvileg

5 kiállás lesz

wc, mosdó, mosógép, kád, mosogató


Ezek a kiállások egy helyiségben lesznek, 8 négyzetméteren belül az összes elérhető. (minigarzon)


Nem értem (és nem találok erről anyagot) hogyan kell kialakítanom a kiállások lejtéseit, esetleges bűzzáróit, sorrendjét, szűkítéseiket, stb.


A cső egy ponton megy ki az ajtó alatt egy 110-es csőben, onnan 15 métert megy fél centi lejtéssel a tisztítóaknáig.


Még ez sincs kész, de nem értem hogyan kéne megcsinálnom. Az anyagot megvettem szakember listája alapján, ő 35 ezerért vállalná úgy, hogy nekem kéne ásnom.


Ennyiért már én is összerakom, csak nem tudom milyen dinamikai kialakítással kellene.



2014. máj. 19. 21:30
 1/3 A kérdező kommentje:
Látszólag a szaki 15 méteren tisztítónyílást nem tervezett, ezt furcsállom egy kicsit, viszont sima csőlezárót tenne a rendszer végére. Kaptam a listán egy darab 110-es elágazást, ennek az egyik fele menne gondolom a wc-re. a többi mint 110/50-es ág, van amit 35-re leszűkítene. 5 kiállásra nem értem hogy jött ki 7 darab 110/50-es ág, de ő tudja.
2014. máj. 19. 21:34
 2/3 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy csak azért írt fel 4 helyett 7 elosztást, hogy elmenjen a kedvem attól, hogy magam rakom össze.
2014. máj. 19. 21:42
 3/3 anonim ***** válasza:

WC=110

Mosogató, kád, padlóösszefolyó(?)=50

Mosógép, mosdó=32

A lejtés 1-2 % KÖZÖTT, nem alatta és nem felette!

WC faltól 25 és 40, kád kádfüggő, mosógép +60, mosogató és mosdó +55.

A saját érdekedben azonban MINDENKÉPP szakember igénybevételét javaslom, mert sokkal olcsóbb, mint feltörni a kész burkolatokat, betont, mifenét. Azt tudod, hogy az ötrétegű csöveket is szokás méretezni?

2014. máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!