Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan fogjunk hozzá a házépít...

Hogyan fogjunk hozzá a házépítéshez?

Figyelt kérdés

Szeretnénk párommal saját házat. Készház építtetésen gondolkodunk. Ahogy utána olvastam, ugyanannyiba kerül, mint a normál tégla, viszont jobbak róla a vélemények.

Jelen pillanatban semmink sincs. Önerőt nem nagyon tudunk összeszedni, max. támogatásokból. Érdekelne, hogy milyen támogatásokat vehetnénk igénybe, akár a készházra, akár másra (szocpolt nézegettem, az egy egész türhető lehetőség önerőnek, csak lehet kevés). Mennyibe kerül egy készház? Tudom, hogy ha szocpolt akarok, akkor minimum 2 vállalt gyerekre minimum 60m2-es házat kell építenünk. 60m2-es házba elfér 3 szoba pulsz nappali, élhető? Stb.

Tehát az ég világon mindent tudni szeretnék a készház/ház építésről.



2014. máj. 25. 21:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Nem akarom elvenni a kedved (dehogynem, el akarom...)


Szóval, önerő nélkül szocpol+hitel konstrukcióban ennek nekivágni nem szabad. Gondold végig:

A gyerkőcökkel te otthon vagy, nem keresel, az apuka meg tartson el téged, a gyerekeket a házat, és fizesse a hitelt is?


Ehhez elég jól kell ám keresni! És az nem is elég, mert mi van, ha eltörik a lába? az 6 hét gipsz. Akármilyen jól is keres, a táppénz az csak cca 100.000/hó maximum!


Tehát ehhez is megtakarítás kellene. Nem is kevés.


Azt tanácsolom, gyűjtsetek. Ha van annyi megtakarításotok, hogy egy 50% önerőt tudtok belőle fedezni, akkor számoljátok hozzá még a szocpolt és a fennmaradó részt hitelezzétek be!


A spórolást kezdhetitek mondjuk úgy, h minden hónapban elraktok annyi pénzt, mint amit az általad említett konstrukcióban fizetnél törlesztőbe. tehát mondjuk havi 70-90.000Ft...


Ha ezt el tudod tenni minden hónapban éveken át, akkor jó. Ha nem, akkor keressetek önkormányzati bérlakást (vegyetek bérleti jogot) és éljetek boldogan4


;-)

2014. máj. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi most építkezünk, az alapozási munkák folynak.

Mi önerő nélkül, főleg, hogy kilátásba sincs saját önerő, még el sem gondolkoztunk volna az építkezésen. 60 nm-ben nem hiszem, hogy 3 szoba és nappali elférne. Mi most ilyenben lakunk, 2 szoba van, nappali nincs. Az első, amit tudnod kell az építkezésről, ami talán a legfontosabb, hogy pénz kell, elég sok. üdv, Sz.

2014. máj. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy ilyen válaszokat fogok kapni... :(

Igazából ezt magamtól is tudom, de reméltem van valami lehetőség számunkra is. De tévedtem... Minket sajnos a szüleink abszolút nem támogatnak, most is albérletben vagyunk, spórolunk mi amennyire csak tudunk, de nagyon nehéz, mert az itteni árak mellett a kettőnk keresete szörnyen kevés...

Van egy kis megtakarításunk, de abból maximum csak 300.000 Ft-ot tudunk majd kivenni, az meg semmire nem elég...

2014. máj. 26. 06:01
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Telked van már? Anélkül nehéz építkezni.

60 m2 annyi mindenre, amit felsoroltál, nem elég. Ha a hálószoba 10 m2 (ami jó pici), már a 3 szoba 30 m2. És kell még előszoba, 1-2 fürdő, konyha, nappali, kamra (ha már családi ház). Ez független a készház vagy hagyományos építkezéstől.

A többit leírták előttem.

2014. máj. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
leírtad, hogy nehéz spórolni ilyen árak mellet tehát ha még hozzájön a törlesztés akkor még nehezebb... belekezdhetsz de tönkre fogtok bele menni a mai rendszer nem a kezdő fiatal családokat támogatja
2014. máj. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Akkor zanzásítva az esélyünk: egy büdös nagy nulla... :(

És ha nem építünk, hanem veszünk egy kis házat? De arra meg sokat rá kell költeni. Ami meg rendben van, az megint csak nagyon drága... Hogy lenne jó? Nem akarok örökre albérletben maradni... Mi lesz, ha meghalok majd 80 évesen, mit örökölnek csóri gyerekeim? Fényképeket? :(

2014. máj. 26. 16:20
 7/23 anonim ***** válasza:
spóroltok pénzt így ahogy tudtok és belevágtok később amikor lesz kis tartalékotok
2014. máj. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
de nyithatsz a gyerekeidnek egy egy takarék számlát amire havi 5 ezret befizetsz így szép pénzt kaphatnak mondjuk 20 éves korukban
2014. máj. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Takarékot mindenképp nyitunk nekik, ha megszülettek. Ezt már nagyon régen eldöntöttük, pont a mi helyzetünkből kifolyólag. Ha már minket egyik szülőnk se támogat, legalább mi támogassuk majd szegénykéimet. :( :)

De gy biztos pont, egy OTTHON csak jó lenne. :/

2014. máj. 26. 16:26
 10/23 anonim ***** válasza:

Az otthon csak akkor biztos pont ha 100% ban kivan fizetve

Addig elvehetik(mert ki tudja mi történik és oda minden. esetleg nézzetek szét falvakban lehet jó házakat venni jó áron

2014. máj. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!