Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyire lenne ideális faházat...

Mennyire lenne ideális faházat építeni? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Epítkezés szempontjából mennyire jó/költséghatékony tégla helyett fát használni?


Konténer házat szeretnék, de az nem engedélyezett MO-n ha jól tudom, ezért a fára gondoltam. Szerintem olcsóbb, egyszerűbb, gyorsabb, mint téglából házat építeni, de kíváncsi lennék más véleményére is.


Másik kérdés pedig, hogy faházat éri meg építeni, vagy felújítani egy közepes állapotú lakást/házat? (Budapesten)


Tudom, hogy az építkezésnél kellenek engedélyek, munkadíj stb, de én még igy is azt érzem jobb (és talán olcsóbb vagy ugyan annyi pénz) lenne egy kb 40-60 m2-es faházat építeni, mint lakást venni/felújítani.


Köszönöm!



2014. jún. 7. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
véleményem szerint költségesebb fával megépíteni, mint téglából pláne hogy nem csak egy kis tárolót szerenél így a szigetelésre is gondolni kell.
2014. jún. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy jól megcsinált könnyűszerkezetes ház építése nem, vagy csak alig olcsóbb, mint egy hagyományos házé. Cserébe nincs hőtároló tömege, tehát nyáron nem tudja azt, hogy éjjel szellőztetve kihűtöd, utána nappal őrzi a hűvöset.
2014. jún. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer beszéltem olyannal, aki favázas házakat tervez épít, pont erről volt szó, hogy általában olyanok engedik meg maguknak, akiknek több a pénze az átlagnál, de azért nem is kőgazdagok. Magyarul egy jól megcsinált faház nem lesz olcsóbb, főleg hogy nincs itthon megfelelő minőségű faanyag, míg falazóblokkokat annyit gyártanak mint a szemetet.
2014. jún. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
és nem utolsósorban a karbantartás költségét is nézzed. egy fa alapú épületet kezelni kell időnként kívül belül és ez folyamatos költséget igényel.
2014. jún. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 ÁkosTóth válasza:
Röviden: N E M
2014. jún. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Az előttem szólók jól érveltek én ytongból építeném a házam tiszta jól szigetel kevés hulladék szemét!!
2014. jún. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kicsit meglepett. Tényleg azt gondoltam valamennyivel olcsóbb a faház, de ugy latszik tévedtem. Köszönöm a válaszokat!
2014. jún. 8. 15:07
 8/8 anonim ***** válasza:
és eladhatatlan
2014. jún. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!