Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lopótököt múlthéten kedden...

Lopótököt múlthéten kedden ültettem egyenlőre még csak cserépbe. Nappal fólia alatt este a házban van. Virágföldbe ültettem, de nem kellt még ki. Megkerestem 5 magot, de egy se csirázik. Újat kéne vennem?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 19. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Elég valószínű, mert 5-6 nap múlva már ki kéne pattania a csírának. Bár elég fura, mert a tökfálék 6-8 évig is csíraképesek. Egyébként csak kelt, nem kellt.


Egyébként a virágfölddel vigyázni, mert rengeteg savas tőzeg van benne és azt a tök (sem) szereti.

2014. ápr. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet a mag sem jó,de ez az idő kevés a csirázáshoz még .
2014. ápr. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírási hibákért, de telefonról vagyok és csak huzogatom a betűket...
2014. ápr. 19. 17:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Tökfélék meleg időben 7-10 nap alatt nem hogy csírázni kezdenek, de ki is kelnek.


Ha nem fagyzugban laksz, akkor lassan már jobban jársz, ha helybe veted.

2014. ápr. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem a Kárpátok hegyvonulatain élek szóval minimum hőmérséklet 21 fok volt neki. Tegnap kibújt 1 és találtam bújó félben lévőket is. Lehet régi volt a mag, meg amúgy is csak Rédei Kertimagosat kaptam, ami elég gyenge... Na de mind1... Helyre azért nem vetek, mert ezt még beoltom. Pontosabban ez lesz az alany szóval pár nap és olthatom, mert nagyon intenzíven nő és nem szabad kifutni az időből ( vagyis nem szabad hagyni, hogy nagyon megvastagodjon a szára)
2014. ápr. 21. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!