Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van 15 millió forintom....

Van 15 millió forintom. Édesapám meghalt, én még nem töltöttem be a 18-at, csak 17 vagyok és utána örököltem a pénzt. Ha ezt jövőre megkapom, akkor mibe érdemes belefektetnem? Vállalkozó szellemű vagyok, kitűnő tanuló, és an is érzékem az üzlethez.

Figyelt kérdés
Mibe fektessem bele? Véleményeket várok, és konkrét válaszokat.
2008. okt. 31. 18:23
1 2
 1/15 anonim válasza:
94%
Azt neked kell tudni hogy mibe fekteted bele ugyanis olyasmibe kell amihez értesz. de még van 1 éved gondolkodni. nem kis pénz óvatosan bánj vele.
2008. okt. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
24%
Add nekem :)
2008. okt. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
98%
Ha nekem lenne most (vagy jövőre) 15 millióm, tuti házat/lakást vennék belőle. Ha még nem is költözöl külön, kiadhatod, aztán "tök" jó lesz, hogy x év múlva már nem azon kell agyalni, hogy miből vegyél magadnak házat.
2008. okt. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az ingatlanba fektetés mindig jó dolog, egy jobb környéken már tudsz is venni! Főleg vidéken ér sokat ez a pénz! És utána ha kiadod, akkor valóban még bevételed is lesz belőle.

Nem is muszáj mindet lakásra, szerintem vehetsz belőle részvényeket is. Keress fel egy befektetési, pénzügyi szakembert, de valami megbízható cégtől, és ő jobban fog tudni segíteni neked! Sok sikert hozzá, és nehogy elherdáld! Nagy pénz ez...

2008. okt. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
99%
Mindenképpen ingatlanba fektesd. 18 évesen nem hiszem, hogy olyan jó érzéked lehet még az üzleti élethez, ahhoz tapasztalat is kell. És ha elrontod a dolgot, akkor futhatsz a pénzed után és sírhatsz.
2008. okt. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Talan reszvenyezni nem kene a nagy valsagok kozepette. :-)


Szerintem is ingatlanba fektesd, vagy egyszeruen hagyd a bankban. Jol fog jonni az meg.

2008. okt. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Vegyel lakast belole (csakis egyedi futesest, mert a tavfuteses lakasoknak nagy a rezsije a tavfutes miatt) es add ki a lakast alberletbe amig nincs ra szukseged.
2008. okt. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, hogy ezt a pénzt ingatlanba kell fektetni. Azonban meggondolandó az is, hogy 11,5%-os banki alapkamat mellett és egy kicsit fialtatnám egyszerű lekötött betétben. Azért 15M Ft-nak a 12%-a 1,8 M Ft. Ezért már érdemes otthagyni a bankban, ennyit nem fog hozni egy albérletbe kiadott lakás. És most úgyis recessziót fogunk élni, egy-két év alatt az ingatlanárakat is eléri a visszaesés, talán két év múlva még kedvezőbben vehet ingatlant, mint most.


15 millió forint nagyon kevés ahhoz, hogy abból sok pénzt lehessen tőzsdén csinálni. Persze be lehet fektetni, nagy kockázat esetén - ilyen gazdasági helyzetben - akár meg is kapja a 10%-os hozamot. De ezért nem éri meg kockáztatni.


Tehát én azt javaslom, hogy a pénzt kösd le egy-két évre a legjobb konstrukcióban, majd amikor már tényleg itt az idő, hogy lakásba fektesd, akkor vegyél belőle egy lakást.

2008. nov. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
89%
Kösd le egy-két évre, addig pedig tanuld ki a devizatőzsdét. Körülbelül 20 millió forintból irtózatos pénzt lehet csinálni, akár napi 1-2 millió forintot is, viszonylagos kockázat nélkül. Jelenleg ennél nem tudok jobb üzleti lehetőséget. Forex trading, nézz utána. Először csak demószámlán kereskedj!
2008. nov. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
Kösdd le, de ne hosszú időre inkább mindig újíts meg. Pl.1, 3 hóra. Mert ha van valami jó vétel pl.lakás rendelkezésre álljon a pénzed, és a kamatot se veszíted el. Részvénybe csak akkor tedd, ha legalább 10 évig nélkülözni tudod a pénzt , se akkor is először csak pár százezret. Budapesten újépítésű lakást kapsz ennyi pénzért, érdemes ilyet venni. Ez 15 millióig illetékmentes. Költözz bele ha már keresel, addig add ki, de ez kissé rizikós.
2008. nov. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!