Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi téglaház ablakcseréjének...

Régi téglaház ablakcseréjének így van értelme?

Figyelt kérdés

Apám kitalálta, hogy kicserélteti a házában az ablakokat. Ilyen ablakok vannak benne. Úgy csináltatná, hogy cask az ablak táblákat veszik ki gyakorlatilag. A keretet meg beburkolják fával, és abba jön az új faablak.

Én próbáltam neki megmagyarázni, hogy szedjék ki az egészet, de nem érdekli, azt mondta mások is azt mondták neki az úgy nagyon jó, a "mester" is, aki csinálja, meg a másik módszer túl koszos lenne amúgy is.


Én még ilyet nem is hallottam, eddig, hát az ember vagy kicseréli az ablakot, vagy nem, de hogy a régi keretét beburkolják és abba megy az új?


Szerintem ez még rosszabb, mintha nem csináltatná meg, mert így is egy csomó pénze rámegy és közben még sincs rendesen megcsinálva.


2014. júl. 8. 21:24
 1/6 A kérdező kommentje:

A link lemaradt, ilyenek az ablakok.


[link]

2014. júl. 8. 21:25
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Én ilyet még nem is hallottam.

Aztán a "mester" majd betesz neki egy olyan fából készült ablakot, amit ha a földre rakna két hét múlva kihajtana...

2014. júl. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Nem sok lényeget látni a képből, de többen csinálják és még ha a mester is rábólintott, miért ne.
2014. júl. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kissé nehezen értelmezhető a leírás:.. A keretet meg beburkolják fával, és abba jön az új faablak... Ezek szerint tulajdonképpen kisebb lesz az új üvegezett felület, mint korábban volt ??

Ha itt hőszigetelési okból történnek a dolgok, akkor láthatóan a redőnyház szigetelése biztosan sokat jelentene. Az ablaktábláknál meg inkább azt szokták csinálni, hogy ha a külső szárnyak bírják, akkor dupla (hőszigetelő) üveget tesznek be. Ha a külső szárnyak nem bírnák a dupla üvegezése, akkor oda új, teherbíróbb szárnyakat építenek be dupla (hőszigetelő) üvegezéssel.

2014. júl. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát valamivel nyilván kisebb lesz. Amit gyakorlatilag kinyit, azt leakasztják. Ami a falban/on van, az marad. Azt beburkolják, hogy ne látsszon, ugyanolyannal, mint amilyen maga az ablaktábla lesz. És voila új ablak.. Hihetetlen szerintem!
2014. júl. 8. 21:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a fater annyira rossz dolgot talált ki. Tokráépítéses ablakcserének hívják.


Én láttam már ilyet, egy ismerősöm így csinálta meg. Lehetnek érvek ellene meg mellette is, valóban kosz meg kőműves nélkül meg lehet csinálni és ha ügyes ember csinálja akkor szép is lesz, de gondolom a benn maradó részeknek jó állapotúaknak kell lenniük.


Sokat gondolkoztunk mi is rajt, de nálunk rossz állapotú volt már a fa, meg volt műanyag ablakos ismerős, így aztán kiszedtük az egészet és azt rakattunk.


Szerintem egy tokráépítéses fa ablak sokkal jobb mint az új műanyagok amiket mi berakattunk.


Itt van például egy cég amelyik ezt csinálja:


[link]

2014. júl. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!