Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A kőzetgyapot mennyire káros...

A kőzetgyapot mennyire káros az egészségre? Hány év után használódik el annyira, hogy porlik? Folyamatosan párolog belőle a formaldehid?

Figyelt kérdés
2014. okt. 20. 19:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
48%
Én nem is tudtam, hogy káros. Kíváncsi vagyok ki mit ír.
2014. okt. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%
A kőzetgyapot megolvasztott kőzetből van, olyan, mint az angyalhaj. Formaldehidet értelemszerűen egyáltalán nem tartalmaz. Viszont hajlamosak a kis hajszál vékonyságú kőzetszálak töredezni és a levegőbe kerülve, belélegezve szilikózist okoz a tüdőben. A bőrbe fúródva bőrgyulladást okoz. Ezért csak álarcban, védőkesztyűben és védőruhában szabad vele dolgozni és a beépítésnél a lehető legjobban szigetelni, zárni kell a felületét, hogy ne kerüljön töredezett kőzetszál a levegőbe.
2014. okt. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
tartalmaz fenol-formaldehid de nem gondolnám, hogy káros lenne beépítve
2014. okt. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

amikor beépíted, be kell zárni,


belső oldalon hőtükör, külső oldalon páraáteresztő, így száraz marad és ne esik össze, és nem bomlik szét és nem megy a levegőbe por alakban ill. nem is tud, mert be van zárva, be van zacskózva

2014. okt. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen ásványszálakból van, amihez formaldehidet adnak, tehát van benne. A Tapolcai TOPLAN cég készít és az ő honlapjuon van egy leírás a készítésről és itt olvastam. Meg, hogy a KNAUF kezdett el gyártani olyant, amihez valami műanyagot adnak és az nem káros, formaldehid helyett.
2014. okt. 21. 09:06
 6/23 A kérdező kommentje:
"Hőszigetelő rendszer választásakor keveseknek jut eszébe annak figyelembe vétele, hogy az adott termék milyen káros anyagokat tartalmaz, mennyire szennyezi majd az épület belső levegőjét. Pedig ezek az anyagok hosszú évtizedekig mérgezhetik a levegőt például formaldehiddel, ami rossz közérzetet, allergiát, sőt akár rákos megbetegedéseket is okozhat. Hőszigetelő rendszer választásakor érdemes az áron kívül az adott anyag egészségre gyakorolt hatásait is figyelembe venni. Ma már több kutatóintézet is foglalkozik termékek bevizsgálásával, az „egészséges” anyagok pedig megfelelő igazolást kapnak. Az EUROFINS kutatóintézet és laboratórium például nemrégiben indította el Beltéri Levegőminősítési Programját, amelyben azt vizsgálják, hogy az egyes termékek a levegőbe juttatnak-e káros anyagokat, például akrilt, fenolt vagy formaldehidet."
2014. okt. 21. 09:11
 7/23 A kérdező kommentje:
És a lényeg: "A tanúsítvány első „aranyfokozatú” díjazottja a KNAUF Insulation cég ECOSE technológiájával gyártott ásványgyapot szigetelés. Ez azért fontos, mert az utóbbi évtizedekben sokat romlott az épületek beltéri levegőjének minősége, amihez a hagyományos szigetelőanyagok előállításhoz használt kőolajszármazékok, a fenol, a formaldehid és az akril nagymértékben hozzájárul. Ezek az anyagok a falakon és a tetőn át diffúz módon bejutnak az épületek belsejébe, rontva a levegő minőségét."
2014. okt. 21. 09:13
 8/23 A kérdező kommentje:
Tehát fólia ide vagy oda, diffúz módom még a falakon keresztül is bejutnak a levegőbe és nekem nem mindegy, hogy mit lélegezünk be évtizedeken keresztül. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy akkor tényleg ez igaz, vagy csak nagyon kis mennyiségben jut a levegőbe? Gondolom akik napi szinten vele dolgoznak, azokra veszélyesebb. Remélem.
2014. okt. 21. 09:16
 9/23 anonim ***** válasza:
van több formaldehidttől mentes szigetelés fajta, van miből választani.....
2014. okt. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
nyilván ha egészségre káros lenne nem kapna engedélyt és nem építenék be millió helyen
2014. okt. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!