Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Félek hogy elázik a fólia...

Luis79 kérdése:

Félek hogy elázik a fólia felett lévő tetőléc ha télre így hagyom. Valaki megoldás?

Figyelt kérdés
Télre szerettem volna a tetőt lecserepezni de anyagi okok miatt már nem fog összejönni. Fólia+tetőlécek rajta vannak. Viszont a tetőléceket félek így hagyni egész télre mert esetleg nagyon elázik megszívja magát. Tehát károsodik. Tudnátok valami megoldást ebben az esetben. Esetleg húzzak rá még egy réteg fóliát ami takarja a tetőléceket is?

2014. okt. 31. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
hát más megoldás nem nagyon van, de ne tetőfóliát hanem valami mezőgazdasági cuccost húzzál rá
2014. okt. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sajnos jobb 5let nincsen. Sajnos a pénz-nagy Úr!
2014. nov. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy tél nem teszi tönkre a léceket.A fenyő önmagában is gyantázott anyag.A multban nem ismerték a fatelepeken a fóliát,minden csak az Isten ege alatt volt.Hányan épitkeztek ebből,és megvan még most is tető .
2014. nov. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 lalalalalalala és la ***** válasza:
100%
A probléma ott kezdődik, hogy a tetőfólia max. 5 hétig lehet szabadon károsodás nélkül. Bár télen kissebb az uv-sugárzás, de a hó és a jég hasonló károkat okozhat. Szóval mindenféleképpen érdemes letakarni.
2014. nov. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
vagy ha a régi cserépből vissza tudsz rakni akkor azzal fedd le amit tudsz a többi fólia
2014. nov. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát tulajdonképpen 3 hónap az az 5 hét, de valóban, nem csak a léceket, de az alattuk lévő fóliát is kellene tudni védeni. A léceket a nedvességől (lefagy-felolvad-lefagy-felolvad) a fóliát pedig a napsugárzás UV hatásától kellene megóvni, mert csak 3 hónapig garantálják az UV állóságát.

Szóval valami fólia mindezek tetejére még kellene!

2014. nov. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 lalalalalalala és la ***** válasza:

Nem kötözködni akarok, de álltalában (a termékek 90%-ában) 1 hónapot jelölnek meg arra, hogy nyitva maradjon a tető. Ez pedig 4 hét és pár nap. Ezért írtam max. 5 hetet. Ha megnézed a termék kísérőlapját akkor talán te is elhiszed. A 3 hónap még a jobb tipusoknál sem állja meg a helyét. Az más kérdés, hogy nagyon sok tető úgy készül el, hogy az ács 3 hónapban maximalizálja. Mindezt helytelenül! A gazda erre csak évek múltán jön rá, amikor elke

zd foszlani az anyag. Szóval max. 5 hét takarás nélkül!

2014. nov. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves #4-es, #7-es, igazad van. Én a csúcsterméket használtam, és most nézem, hogy valóban a többség 1 hónapot ír, hogy a keményhéjazatot el kell készíteni. Elnézést kérek az általánosításért és a téves információ terjesztéséért.
2014. nov. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 lalalalalalala és la ***** válasza:
Semmi problêma, de sajnos ezek az álltalánosítások miatt történnek a gondok. Bár én ebből élek, mivel felénk nincsennek mostanában építkezések, de vannak elba...t munkák. Szóval tudom, hogy érdemes inkább jól megcsinálni elsőre mintsemhogy később javítani. Ettől függetlenül le a kalappal előtted, hogy elismered têvedésed.
2014. nov. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!