Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyiből tudom kb. felépíteni...

Mennyiből tudom kb. felépíteni a házat az alábbi szempontokat figyelembe véve?

Figyelt kérdés

50 nm2, tetőtérrel tehát emelet. Lent folyosó, mosdó, fürdőszoba, kis nappali, konyha. Fent hálószoba talán egy mosdóval. Lent vagy fent lesz a mosdó.

Falazat átlagos, viszont szigeteléssel, műanyag ablakok. Festést, laminált padlót én csinálom, illetve amiben csak tudok besegítek. Nem mérnököt hívok ki hanem kőműves , meg családi összefogás.

Víz, gáz dolgokra is van ismerős, nem horror áron.

A felszereltség szerényes, mert lényeg hogy a ház költöhető legyen. Majd szép lassan berendezem.

Én olyan 6-7 millára gondoltam, vidéken lakunk. Megoldható szerintetek ennyiből?


2014. nov. 10. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem az kevés,talán 10-12
2014. nov. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de a 12 milliót kicsit sokallom, pár éve 12 milliós árajánlatot kaptunk egy komplett, 80 nm-es, kivételesen jól szigetelt házra (majdnem passzívház), több profi helyről is (az egyik 2 szinttel is bevállalta, a másik nem, az drágít).

Végül átépítettünk egy nyaralót, az átépítés mindenféle olcsósításokkal (nem drága szakik, akciók, késés miatti levonás, jó, de ha lehet, nem túl extra anyagok, mi burkolunk és festünk) volt vagy 7-8 millió maga az átépítés, de nagyon jó szigeteléssel, a legjobb hőszigetelésű (ráadásul fa, mert az a szép :)) ablakokkal s a ház úgy 90%-ban megváltozott.


Na ebből extrapoláljon valaki... De talán volt benne információ.

2014. nov. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sokallod a 12-őt mikor csak átépítésre el ment 8 úgy hogy amit tudtatok ti csináltatok. Érdekes.
2014. nov. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én most építkeztem, szerintem a 200.000 Ft/nm lehet a kb reális a leírt paraméterekre.
2014. nov. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!