Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építkezünk, de nem fejezzük...

Építkezünk, de nem fejezzük be időre. Illetékmentességhez adnak még haladékot a NAV-nál? Kapott már valaki haladékot?

Figyelt kérdés
Amikor a telket vettük, vállaltuk, hogy 4 éven belül megépül a ház; így nem kellett illetéket fizetni. Jött a válság ezért törvényileg szabályozták, hogy mindenkinek jár a 6 év 4 helyett, de még így sem készült el a ház teljesen. Ha kapnánk még 1 évet, teljesen kész lenne. Járt más is így? A NAV adott még időt, vagy büntetett?

2014. nov. 30. 14:34
 1/1 anonim válasza:

Igen, mi is így jártunk, megkaptuk minden gond nélkül semmilyen büntetést nem kaptunk.

Sajnos nem alanyi jogon jár, ez azt jelenti, hogy a 4. év lejárta előtt Nektek kell írásban kérelmezni a NAV-tól. Simán írsz egy levelet nekik és azt tértivel add fel, őrizd meg. Mondjuk én előtte felhívtam őket elmondtam a problémám és nagyon készségesen segítettek, hogy pontosan mit írjak a levélbe. Arra már nem emlékszem, hogy kellett-e valamit pluszban csatolni, tehát azt javaslom,hogy először kérdezd meg tőlük. Sok sikert, remélem, hogy sikerül elintézni.

2014. dec. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!