Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mekkora az optimális nyomás a...

Mekkora az optimális nyomás a fűtés rendszerben?

Figyelt kérdés

Nemrég tértünk át központi fűtésre. Zárt rendszerű vegyestüzelésű rendszer lett kialakítva. A kazán maximális nyomása max. 2bar lehet. A biztonsági szelep 1.5bar nyomásnál nyit. Amikor hideg a hűtővíz (kb 20°C) a nyomás 0.5 bar. 60°C víznél felmegy kb 1.05-re. A kérdésem az lenne hogy mennyinek kellene lenni optimális esetben? A másik problémám pedig az hogy az egyik emeleti radiátornál néha hallom hogy csobog a víz (főleg ha hidegebb) de levegő viszont nincs benne. Nem az a kazántól legtávolabbi radiátor.

Elnézést a hibákért, telefonról írok.



2014. dec. 8. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

-minél kisebb a nyomás annál jobb,fölösleges terhelni a csöveket,jó nagy nyomással,

-amelyik radiátorod csörög,abban a levegő bent van,

2014. dec. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon alacsonynak tartom a 0.5 bárt.Az összes cirkónál is minimum 1 et irnak elő.Ez megy fel ott 1.7 körülire .

Talán az alacsony nyomásnak is némi köze van,hogy nem lehet rendesen kilégteleniteni .Csobogó víz,egyértelmű levegősödést jelent.

2014. dec. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
vegyes-tüzelésre a nyitott rendszer kellett volna
2014. dec. 9. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ mindenkinek, nyitottat akartak a szakik, de nem volt lehetőség a kivitelezésre sajnos
2014. dec. 9. 06:25
 5/8 anonim ***** válasza:

A biztonsági szelep és a kazán között nem lehet elzáró szerelvény, nehogy véletlenül valaki kizárja a biztonsági szelepet! Ugyanez érvényes a tágulási tartály bekötésére is.


A tágulási tartály előnyomását a tartály bekötési pontja és a fűtési rendszer legmagasabb pontja közötti magasságkülönbségnél nagyobbra kell állítani.


Hol van a tágulási tartály? Hol van a nyomásmérő amit figyelsz?

Ha ezek a pincében helyezkednek el, akkor hidegen kevés lehet a 0,5 bar. Ebben az esetben magasabb előnyomás szükséges és lehet hogy nagyobb vagy még egy tartály kell.

2014. dec. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Minden a pincében van, elzáró elem nincs sem a bizt. sem a tágulási között. Sajnos a tágulási is a pincébe került a földre, mert egyszerűen nem fért el máshová helyhiány miatt. :/ Zárt, membrános tágulási van beépítve 25literes.

A nyomást tudom variálni ha rátöltök egy kicsit a rendszerre, mert légtelenítés után ugye lecsökken (kicsi a ház, kicsi a rendszer is). Mondták hogy néhányszor előfordulhat levegősödés, mivel teljesen új a rendszer. A levegőnek még meg kell találni a helyét és oxigénkiválás is lehet a friss víz miatt. Ezzel nincs is problémám, mert ez szépen javul ahogy megmondták. Csak mikor visszaállítanám a nyomást nem tudom mennyire kéne (ezért szoktam 0,5-re), mert attól félek hogyha a hideg víznél mondjuk 0.8-1 bart állítanék be, akkor az egy hidegebb időszak után ha mondjuk kell 70-75 fokos víz, túlmegy a 1.5 baron és elúsztatja nekem a pincét a biztonsági szelep.

Elnézést ha nagy baromságokat írok de minimális ismeretekkel rendelkezem ezen a téren. A szerelővel pedig nem tudok most kommunikálni egyéb okok miatt.

Csináltam egy kis ábrát hogy néz ki a rendszer

[link]

2014. dec. 9. 09:10
 7/8 anonim ***** válasza:

simán lehet benne légzsák, még akkor is, ha a légtelenítőkön nem jön levegő. a légtelenítést álló víznél kell végezni, nem akkor amikor forgat a szivattyú, a légtelenítés nyomáscsökkenést okoz egyébkényt. A légtelenítés alap esetben a feltöltéskor kell jól megoldani, hogy alulról kell beereszteni a vizet és felül kiereszteni és minden szerelvényen külön-külön kell átfolyatni. akkor lesz levegőmentes.


nyomásmérőknek 2 helyet kell mérnie, az egyik a legalacsonyabb ponton lévő víznyomást, a másiknak a kiegyenlítő tartály membránja feletti légnyomást. szerintem az utóbbinak kell nagyobbnak lennie, minden üzemi viszonyoknál. akkor is ha maximumon fűt és akkor is, ha hideg. ha esetleg kifúj a biztonsági szelep, a beállított nyomások meg fognak változni. a szeleplefújás nem üzemi viszonylat, mert a nevében is benne van, hogy csak biztonsági viszonylat.

a biztonsági szelep működése, a kiegyenlítő tartály kis méretére utalhat


nem vagyok szaki, nincs ilyenem amúgy....

2014. dec. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5. vagyok B....meg az egész rendszer szívott, persze hogy levegős. Nyomott lesz, ha a tágtartályt a szivattyú elé kötöd. Ezt akkor teheted meg, ha a statikus nyomás (mikor a szivattyúd áll) + a szivattyú emelőmagassága 1,5 bart nem haladja meg.
2014. dec. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!