Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Zárt fűtésrendszernél mekkora...

Zárt fűtésrendszernél mekkora legyen a víznyomás?

Figyelt kérdés
Hány BAR nyomás kell egy FÉG C18 cirkónak,hogy fogyasztás szempontjából a legoptimálisabb legyen?

2013. jan. 4. 00:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a fogyasztáshoz ugyan nincs köze,de 0,8-1,2 bar---viszont a tágulási tartályban is jónak kell lennie a nyomásnak és,hogy ne legyen lyukas-----mert ha az,akkor már a sok kapcsolgatás miatt megnő a fogyasztás
2013. jan. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Zsolt75 ***** válasza:

Ezen az oldalon találsz erről leírást és számoló táblát is:


[link]


Érdemes elolvasni mert nem lehet általánosítani , hogy mekkora nyomás kell.


Az oldalon található excel táblába be kell írni a paramétereket, kiszámolja a tágulási tartály méretét és a szükséges nyomást is.

2013. jan. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a tágulási tartály a fűtési víztérfogat 10%-a,nem kell semmi excell tábla hozzá...
2013. jan. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Zsolt75 ***** válasza:
Javaslom azért olvasd el ezt az oldalt :-) Ha már feltetted a kérdést ennyit megér. :-)
2013. jan. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
zsolt75 mi a szakmád ?! én gázhálózat és fűtésszerelő vagyok....
2013. jan. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Zsolt75 ***** válasza:
Én automatizálási mérnök.
2013. jan. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mégsem a nyomás az én gondom.

A táblázat segítségével kiderült,hogy a nyomás is és a tágulási tartály mérete is rendben van.

Laikus elméletem szerint nagyobb nyomás alatt hamarabb forr fel a víz,mivel csökken a forráspontja.De csak a forráspont kerül lejjebb,a felmelegedési időben a különbség elhanyagolható jelen esetben 1.5 BAR-nál.

Javítsatok ki,ha valamit rosszul gondolok!

Ne marjátok egymást,mert több szerelő is vakarja a fejét a problémámon. Nyitok egy új témát a problémám teljes leírásával.

Köszönöm szépen még egyszer a hozzászólásokat!

2013. jan. 4. 18:39
 8/11 anonim ***** válasza:
de:megnézted-e már,hogy lyukas-e a tartályod ?! Nekem,nemrég lyukadt ki a gyári,nem volt ellenoldali nyomás és állandóan kapcsoltgatott a kazán-innen vettem észre. KIcseréltem a tágulási tartályt,leersztett víznyomásnál beállítottam kb. 0,7 bar-ra,feltöltöttem vízzel a rendszert és jó lett,persze az is kell a jó működéshez,hogy a gyártó által ajánlott hőfokon legyen az előremenő vízhőfok....
2013. jan. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
3 hónapos az új rendszer,minden szépen működik.
2013. jan. 5. 10:24
 10/11 anonim ***** válasza:
akkor én vagyok a hülye----3 hónapos és új---akkor mit is akarsz te itt valójában ???!!
2013. jan. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!