Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építkezett már itt valaki...

Építkezett már itt valaki ezzel a megoldással?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ennyiből nem hozható ki, vajon mennyivel lehet drágább?

[link]


2014. dec. 31. 00:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Legóból?
2014. dec. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1 olvasd már el, 2 OSB között nikecell.

sztem érdeklődjél a hirdetőtnél. valahol láttam hasonló szerkezetet már. de nem rajonganék érte, mert nincs tömege a nyári meleg ellen, a belső falra felfogatnipl konyhaszekrényt nem hinném, hogy lehet;minden közmű szerelés külsőleg történhet és el kell rejteni, vagyis nem túl szép.

2014. dec. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A második hozzá szóláshoz, csak annyit tennék hozzá, hogy attól, hogy ebből van a fal, még nem jelenti, hogy minden közművet kívül kell vinni! ;)

Ha ezt a megoldást választanám, két dolgot biztos rá számolnék még. Az egyik, hogy a belső teret gipszkarton szereléssel oldanám meg. Ez mellett kényelmesen el lehet vinni a közműveket, és ha elefántot akarsz a mennyezetre, vagy egy páncéltőkés zongorát, azt is el fogja bírni! És esztétikus, rengeteg mindent meg lehet vele csinálni. :P

A másik dolog, hogy ok, hogy önmagában is szigetel a panel, de az biztos nem elég. Normál esetben, egy 30 cm-es téglafalat is illik minimum 6, de inkább ettől több cm nikecell-el szigetelni. Tehát erre a szerkezetre legalább egy 10cm-es szigetelést tennék. Igaz, ez megdobja az árat, de még így is bőven az átlag alatt vagy, és óriási előnye, hogy gyorsan megvan.

Attól, hogy nincs nagyon elterjedve, még lehet jó, nem kell idegenkedni tőle. Mindenesetre azért kérnék referencia munkát, és megnézném közelről! Nem rossz dolog ez, ha végre egyszer ott tartanék, én szívesen belevágnék. Légy kreatív, és ne dobd messze az ötletet, de ugyanakkor légy körültekintő is, és jól nézd meg, kit bízol meg a kivitelezéssel. :)

Remélem sok örömöd lesz az új házadban. :)

B.U.É.K.

2014. dec. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az osb-k ragasztòja egèszsègkárosìtò ès folyamatosan párog belòle
2014. dec. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a számok nem akarnak kijönni.

100 m2 (10*10 kocka)ház áll:

~150 m2 fő és belső teherhordó falból,

100 m2 födémből,

~140 m2 tetőből.

Ez majdnem 400 m2.

1 m2 18-as OSB mondjuk 2000.-, tehát az osb 800 000.-, a

nikecell még nincs benne, munkadíj sem...

2015. jan. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogy ott mit adnak meg 10E Ft/m2 árban, nem tudom, de gyanús, hogy mondjuk csak a külső falak.


Egy építkezés költségei mondjuk 100m2:


Telek

Közművek 400E-1M

Tervezés 200E-500E

Kivitelezés 10M-


100E/m2-től indul a kivitelezés, nagyon olcsó kivitelben (csak a kivitelezés) és csak az épület, se kerítés se terasz ebben nincs.


Amit írtál, az egy könnyűszerkezetes épület, nem új találmány, csak itt a fa váz kitöltése ezzel az OSB-hungarocell-OSB táblával történik, ami miatt a víz villany stb. szerelés nem a falban történik, hanem azon kívűl (hacsak nem előre van szerelve), így előtétfalakat kell szerelni.


Azt felejtsd el, hogy 10E Ft/m2 áron fogsz építkezni, akár ebből, akár másból, de még 50E Ft/m2 áron sem.

2015. jan. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!