Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ki lehet vezetni a turbo/konde...

Ki lehet vezetni a turbo/kondenzációs kazán füstgázát az oldalfalon?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy hagyományos kombi kazánunk van, de az új szabályozás szerint már csak a fenti kazánokat lehet majd venni. Felmerült a kérdés, hogy milyen költségek merülnek fel, ha cserélni kell a kazánt. Pl a bélelt kéménnyel kell-e valamit csinálni, vagy ki lehet-e vezetni a füstgázt az oldalfalon, esetleg a levegőt oldalról szívja be, a füstöt pedig a kéményen vezetjük el.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2015. febr. 1. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Ahogy nekem erről infóm van azonos megoldásu kazánt fel lehet szerelni csere esetén,még rajzot sem kell újat csináltatni .
2015. febr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ki lehet, oldalfalon is.

kondenzációs kazánnak, kell egy kondenzvíz elvezető, amit érdemes ha megoldható a szennyvíz hálózatba kötni(kondenzvíz gyűjtő szifon), ha nem kivezetni a szabadba.

(óránként, 3-4 liter!)

[link]

[link]


égéstermék elvezetés:

[link]


[link]


[link]

2015. febr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy az oldalfali kivezetés csak akkor lehetséges, ha a környezetében nincsen ablak (gondolom a föstgás visszaáramlás miatt). Igaz ez?
2015. febr. 1. 11:52
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi 2009-ben cseréltünk le egy normál kazánt kondenzációsra. Akkor az volt a szabály, hogy a szomszéd telke min. 3m-re legyen és 2m-es környezetben ne legyen nyílászáró.

Mi szép csendesen lecseréltettük a kazánt és oldalfalon vezettettük ki a füstcsövet, soha sem volt belőle probléma.

A szomszéddal nem árt jóban lenni, mert, ha az bejelenti, akkor megbüntetnek.

2015. febr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezen a linken ( [link] C83-as számmal jelöltek egy megoldást, ahol a meglévő kéménybe megy a füst, a levegőt oldalról szívja be. Ebben az esetben jó a hagyományos bélelt kémény?
2015. febr. 1. 12:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit értesz hagyományos bélelésen.

Engedélyeztetésnél nagyon harapnak, hogy milyen a kémény bélelése.

Ráadásul, néha az az ember érzése, hogy nincs is teljesen egységes szabályozás.

2015. febr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
1999-ben bélelték ki, akkor lett kiépítve a gáz. Nem értek hozzá, hogy akkor milyen rendszer volt a kötelező bélelési rendszer. Beépítettek kondenzvíz elvezető szifont is.
2015. febr. 1. 18:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha már van a kéményben valamiféle bélelés és szifont is tettek, akkor jó eséllyel beköthető a kondenzációs kazán.

Én a helyedben felhívnék egy, az ismerőseid által profinak tartott gázszerelőt és tőle érdeklődnék, hogy mi az erre vonatkozó jogszabály most a településeteken. Egy jó szerelő azonnal meg tudja állapítani, hogy a jelenlegi kiépítés megfelelő e.

Én is gázszerelőt hívtam, tudtam, hogy nem szabályos az oldalfali kivezetésem, a lényeg az volt, hogy biztonságos legyen. Nálam át kellett volna töretni a födémet és venni egy beépíthető tetősíki kivezetést, ha szabályosan akartam volna megcsináltatni. Ezt inkább kihagytam és lapítottam, mint sz.r a fűben.

2015. febr. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudtommal oldalfali kivezetést nem engedélyeznek.

Ha cseréltetned kell, a hivatalos verdikt:

-gázterv, gázmeo

-kémény méretezés, szinte biztosan bélelés is, kéménymeo

-ha nincs tetőkibúvó a kémény mellett, akkor az is,

-EPH jegyzőkönyv.


Létezik szétválasztott rendszer a fentiekhez, amikor a szabadból szívja a levegőt (akár oldalfalon át is), és a kéményen nyomja az égésterméket.

2015. febr. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ha a kivezetési helytől mért 10,0 m távolságon belül nincs épület – az ezen rendelkezés hatálybalépését megelőzően használatba vett, meglévő földszintes és szabadon, illetve oldalhatáron álló épület homlokzata. Többszintes épület homlokzatán akkor létesíthető oldalfali kivezetés, ha a lakásfűtő (6 kW-nál nagyobb hőteljesítményű) és vízmelegítő (együtt vagy külön) gázfogyasztó készülék homlokzati kivezetésének tengelyétől mért 2,0-2,0 m-es sávban a kivezetés felett a teljes épületmagasságra vonatkozóan a homlokzaton szellőztetésre szolgáló nyílás vagy nyílászáró nincs.”
2017. nov. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!