Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ezt a fűtésszabályozást...

Ezt a fűtésszabályozást hogyan lehetne megvalósitani?

Figyelt kérdés
Kis ház kb 50nm,4 helységgel.Szeretnék padlófűtést és rendes radiátoros fűtést is,esetleg ha a pénz engedi akkor plafonfűtést is. Helyiségekénti hőszabályozást akarnék,egy gázkazánnal menne az egész rendszer,ami egyben HMV-t is állítana elő.A terv az lenne hogy ha bekapcsolom a fűtést akkor beindul a radiátor és a padlófűtés is,de ha megvan a kívánt hő akkor a radiátor lekapcsol és csak a padlófűtés temperál tovább.Ha megoldható lenne akkor a padlóba lehetne hőérzékelő is ami nézné a padló hőmérsékletét,és szabályozná azt.Talán ezzel elérhető lenne az hogy az elején 40foknál melegebb vizzel fűt amig el nem éri az elégséges 25-28fokot a padló,és utána visszaveszi a vizet kb 40fokra?

2015. febr. 18. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

természetesen minden megoldható, de erre egy csomó kört kell csinálni vezérléssel. ilyen vezérlőt nem kapsz, így azt egy PLC-ben megírja neked valaki csillagászati áron, aztán visszajár pontosítani, és annyiba fog kerülni az összes, mint egy ház.

ha a helyiségek közt nyitva az ajtó, márpedig senki sem csukogatja egy házban, elindul a hőkiegyenlítődés, és a helyiségenkénti szabályzásod nem fog sokat érni (pláne ilyen kis alapterületen).

a falfűtést kihagytad a rendszeredből még....

túlbonyolítod a rendszert, látszik, hogy se tapasztalatod, utána sem néztél semminek, talán még házad sem volt.

leg komfortosabb a falfűtés, és óvatosan, hűtésre is lehet használni.

2015. febr. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kiegészíteném az elsőt még azzal, hogy igen, a falfűtést ne hagyd ki, de ma már elengedhetetlen a szellőzés kiépítése is egy házban. Tehát építs ki egy egy hővisszanyerős szellőző rendszert is, ami fűteni is tud, így enyhébb napokon egyszerűen a szellőzőlevegővel tudod temperálni a szobákat. Persze helyiségenkénti hőmérséklet-szabályozással azt is!


De szuper kecó lesz ez, hallod-e!

2015. febr. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első kérdés, hogy miért akarod ezt így? Egy túl bonyolult rendszer könnyebben elromlik és nehezebb beállítani is. Néhány alapdolgot meg kell érteni, hogy jó rendszert tudj kialakítani.

1. A fűtés célja, hogy a hőveszteséget pótold. A hőveszteség függ a ház szigetelésétől és a külső hőmérséklettől. A szigetelés állandó, így külső hőmérséklettől függ, hogy bent mennyi hőt kell leadni.

2. A hőleadás függ a hőleadó felületétől és a fűtési víz hőmérsékletétől, tömegáramától. Ebből ez utóbbi kettőn tudsz állítani.

3. Parkettás helyiségben nem érdemes padlófűtést tenni, mert a fa szigetel. Járólapos helyiségbe lehet tenni padlófűtést és radiátort is. A plafonfűtést felejtsd el, szerintem.


Amit érdemes lenne kialakítani. Padlófűtés - megfelelően beszabályozott körökkel- a járólapos szobákban. Ez mehetne folyamatosan. A leadott hőmennyiséget víz hőmérsékletével és a tömegárammal (keringető szivattyú sebességfokozat, fojtószelep) állításával tudod szabályozni. Minden helyiségbe mehet a radiátor. A leghidegebbe a termosztát, ami kapcsolja a keringető szivattyút. A többi helyiségbe termosztatikus radiátorfej.


A kazánt érdemes lenne összekötni egy kisebb, indirekt tárolóval. A tároló hőmérsékletétől függően kapcsolna be és ki a kazán. pl. 50 fok alatt bekapcsol 60 fokot elérve kikapcsol. Így nem ritkábban de egyszerre hosszabb ideig menne, ami jót tesz neki. A fűtési körök az indirekt tárolóból veszik ki a meleg vizet. A padlófűtésnek a hőmérsékletét termosztatikus keverőszeleppel lehet megoldani, ami mindig adott hőmérsékleten tartja a padlófűtés vizét. A HMV-t az indirekt tárolón átvezetett hőcserélőn lenne érdemes átvezetni. Ezt még lehet bővíteni napkollektorral, aminek van értelme. (padlófűtésre nappal elég, ha süt a nap és nyáron van meleg vized).

2015. febr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Tény hogy nem csináltam még ilyet,nem is vagyok járatos az ilyenben,ezért is érdeklődök itt,meret azt sem tudom hogy mit keressek neten.Nem gondoltam hogy ez baj lenne.

Igazából a helységenként szabályozást talán el is lehetne vetni,tényleg nem nagy ez a ház.A napkolektor és a rekuperátor már nekem is eszembe jutott,csak ahoz jóval több pénz kellene,arra nincsen most keret,de késöbb talán az is megvalósitható lenne.A falfűtés nekem nem egy túl szimpatikus dolog,én azt kihagynám,főleg hogy kész házról beszélünk.Nem sok kedvem lenne a padló után a falakat is leverni teljesen.A járólapokat ugyis cserélni kellene,na meg a szoba padlószőnyeges és az is megérett egy cserére,igy a ott nem nagy baj ha fel lesz törve.A plafonfűtésre azért gondoltam,mert a régi tulaj lejebb hozta a plafont.10cm szigetelés van a plafonban és fél centi hungarocel álmenyezet ami már egész jó alap egy plafpnfűtésnek.Erre már mehetne is fel a csőrendszer,igaz nem ismerem a plafonfűtést,nem tudom mit lehet várni tőle,valahol azt irják hogy jó,valahol meg nem....na most akkor mi van? A padlófűtést csak jövőre akarjuk csinálni,én most csak idejében akarok utánajárni a dolgoknak.Most 3daraba konvektor van a házban és ez igy nagyon nem gazdaságos! Központi fűtést szeretnék mindenféleképpen,és a padlófűtés az előző lakásunkban is nagyon imádtuk.Annak a hibájit akartam volna csak kiküszöbölni valamennyire.Ott az volt a bajom vele hogy nem is volt más csak padlófűtés,és ha befűtöttem az elég sokára volt érezhető,nem olyan mint egy radiátoros fűtés hogy feltekerem a termosztátot és 10percre rá már meleg is a padló,igaz tovább tartotta a meleget.Ezért gondolkoztam azon hogy az elején melegebb vízzel fűteni a padlót és menyenek a radiátorok is,és ahogy elérte a padló a kb 28fokot akkor már vissza lehet venni a vízhőfokot is kb 35-40fokra és a radiátorokat le is lehet zárni.Igy talán elérhető a gyors befűtés és a jó hőtartás nem?

2015. febr. 19. 20:53
 5/6 anonim ***** válasza:

ez a ház kicsi, és ha le lesz szigetelve, akkor minimális energiával tudod fűteni. ha a falveszteséget minimalizáltad, akkor gyorsabb lesz a belső hőáramlásod, és egyforma meleg lesz mindenhol.

Mivel nem fogod állandóan kihűteni a szobát, a belső tömegrendszered (fal...) elég sok hőt tárol, és elég alacsony vízhőfokkal tudod hőntartani a házat, ami elég gazdaságos és ez bármivel előállítható, szükség esetén puffertartály is jól jön.

2015. febr. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fűtési rendszert érdemes a legegyszerűbbre tervezni, a maradék pénzből pedig hőszigetelni.

Ha a plafon belülről van hőszigetelve, akkor érdemes szakemberrel megnézetni, mert ha a kivitelezés nem elég gondos penészedést és egyéb gondokat okozhat

2015. máj. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!