Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyi ma egy jól megépített...

Mennyi ma egy jól megépített téglaház élettartama?

Figyelt kérdés
Nem pont ide passzol a kérdés de érdekel. 100 évet mondanak rá... Hogyhogy ilyen kevés? Vannak több száz éves templomok, amik a középkorban épültek gyengébb anyagokból, és mégis állnak. Egészen pontosan mi az ami idővel gyengül egy téglaépületben? Ha elég mély alapja van jó betonból, jó a falazat, akkor mi az ami sok év után egyszercsak gyengülni kezd? Simán ki kellene bírnia többszáz évet a mai építészeti megoldásokkal nem? Mit gondoltok?
2015. febr. 20. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Na tessék.. szinte tudod a választ! ki bővitem Az anyag minősége silány...
2015. febr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
ez csak egy névleges érték bőven többet bírnak 100 évnél.Ha karban van tartva az épület. Most jobb lenne ha a 200 évet írnának? Kin követelik, ha nem jön be? kik ellenőrzik? Kb ennyi értelme van.
2015. febr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően ezek csak számok.


Mindennek van egy irányadó értéke, épületszerkezetekre 50 év, de pl gépészetre 10-20, mert az hamarabb "kopik" ki.


Ez kb azt jelenti, hogy ennyi ideig, minimális beavatkozással, karbantartással ki kell bírnia, ami nem jelenti azt hogy 50-100 év múlva összedől, csak e felett már kellhetnek olyan beavatkozások, amik nagyobb anyagi ráfordítást igényelnek.


Na meg nem mindegy, mi hogy áll. Ha úgy nézzük, egy jó tégla falat nem ér rendkívüli hatás, alulról szigetelés védi, felül tető, nem ázik be, nem ázik át, kívül belül vakolt, szigetelt, tehát maga a szerkezet gyakorlatilag évszázadokig rendben lesz, ha ezek a védelmek megvannak. És nincs olyan hogy "egyszercsak" hanem minden elemnek van egy bizonyos bomlási, átalakulási ideje.


A több száz éves templomok anyaga meg egyáltalán nem gyenge, ezért is állnak még, ami persze megint olyan dolog, hogy akkoriban 200 évig épült egy templom, és azóta 100-szor átépítették, módosították, újjáépítették.


A nagy gond inkább a kivitelezés, rossz tervezés, és "olcsóság" lényegével van. Valamit kispórolnak, rosszabb anyagokat tesznek be, az tönkremegy, és romlik az egész szerkezet. Tipikusan ilyenek hogy ugyan minek vízszigetelés a fal alá, hagy ázzon fel, vagy minek az a kavics réteg. Minek tömörített talaj, hiszen ott a sok szemét amit beszórhatok az alap alá, hagy süllyedjen.


Vagy ilyen a karbantartás hiánya. Kilyukad az eresz, nem javítják meg, és rohad tovább, ázik a fa, lerohad a vakolat, átázik a fal, bepenészedik...ha kezdetben megoldják a gondot, akkor a többi még nagyobb létre se jönne.

2015. febr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!