Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Pince átalakítás engedély...

Pince átalakítás engedély köteles?

Figyelt kérdés

Röviden, a mostani pince végébe szeretnénk bejáratot és a jelenlegi bejáratot felfalazni.(Terep adottságok adottak hozzá) A pincén 1,5 m vastag a földréteg.

Van erre egy törvény de nem tudom értelmezni pontosan:"A legfeljebb 2,0 m mélységű és legfeljebb 20 m3 légterű pince építése, meglévő felújítása, helyreállítása, átalakítása, korszerűsítése, bővítése." Nekem azt mondták a helyi hivatalban, hogy a 2m-t amit itt írnak azt a padló aljáig kell számítani. Tehát engedélyt kellene kérnem az átalakításhoz. Szerintetek ez így igaz? Milyen pince az ami földréteggel együtt 2m mély?



2015. febr. 26. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Állj neki és csináld meg .Nincs arra aparát,hogy nézegesse ki mit alakít át .
2015. febr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom, csak azért kérdés ez most mert a hozzá tartozó házat át tervezi egy építész, és arról kell most megállapodni, hogy ezt az átalakítást is bele kell-e venni vagy meg tudom csinálni én magam meg egy kőműves. Amin tudunk spórolni szeretnénk, hogy minél hamarabb be tudjuk fejezni az egészet. Amit bevágtam idézetet az a "mihez nem kell építési engedélyek listájáról" van. A kérdésem továbbra is az lenne, hogy honnan és meddig kell számítani azt a 2m-t?
2015. febr. 26. 17:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Kissé nehezen érthető amit írsz . De mindenképp fontos a pince azonnali átalakítása? Nem ér rá ha a ház át lesz építve és át lesz véve? Mert ha minden kész utólag meg csinálod és kész.
2015. febr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elhiszem, hogy zavaros de nem akartam nagyobb regényt ide írni. Igen, az is egy lehetőség lenne, hogy utána átalakítanánk, de szeretnénk az engedélyezés előtt megcsinálni, hogy ne legyen gond vele, és ne menjen ezzel is az idő, amikor engedély alatt lesz az egész. De ha nincsen más akkor bele lesz foglalva és megcsinálja a vállalkozó, csak gondoltuk ha már ilyen törvény van akkor kihasználjuk. Nem sok mindent kezdhet amúgy is az ember a saját házával egy építkezés/átalakítás során.
2015. febr. 26. 18:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a ház átalakitása engedély köteles.akkor azt csináld meg,és utána a kutya sem néz oda .Nem kell lehetőséget adni,bármibe is bele kössenek .
2015. febr. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!