Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha én be akarom kötni a...

Ha én be akarom kötni a kazánomat egy társasházban a szellőző járatába egy külön béléscsővel, akkor kinek az engedélye szükséges?

Figyelt kérdés

Egy 12 lakásos társasház legalsó szintjén élünk.

A helyzet az, hogy turbó kazánunk lett és azt csak úgy nem lehet kéménybe kötni. Külön nyomásálló 80mm-es cső kell neki egészen a tetőig. Nos ezt a csövet a gyűjtőkéménybe nem lehet behúzni, mert nem egyenes a kémény. A mi kéményünk csatlakozik bele a fölöttünk lévőjébe oldalról és így tovább. Jött az ötlet, hogy kívül a ház falán húzzuk fel a tetőgerinc fölé. Építési engedély kellett volna, stb. Ezt a lakók közül páran megvétózták és igazából nem is lett volna jó ötlet, mert nagyon költséges és ki kellett volna építeni egy állást a kéményseprőnek, hogy évente belenézhessen. Egyébként a kéményseprő elfogadta volna a dolgot, de inkább azt javasolta, hogy húzzuk be házon belül a szellőző bádog járatába. Tegnap neki is álltunk kivenni 3 téglát a szellőző falából a padláson, hogy majd be tudjuk tenni a flexibilis csövet ami direkt füstgáz elvezetésre lett kitalálva. Egyébként az egészre az eon áldását adta, kivitelezhető.

Igen ám, de jött pár aranyos lakó és elkezdett velünk vitázni, hogy ki adott erre engedélyt stb és hogy látni szeretnék a papírokat. Hiába magyaráztuk, hogy előre nincs semmilyen papír, majd ha kész lesz az eon és a kéményseprő kijön és üzembe helyezi, ha mindent rendben talál. De nem sikerült felfogniuk és a rendőröket is ránk hívták. Azok meghallgattak mindenkit és annyit mondtak, hogy ameddig nincs papír ne folytassuk.


Most kérdem én, miért kellene mindenkinek az engedélye ehhez a piti átalakításhoz a lakók közül? Akik velünk egy szellőzőn vannak azoknak semmi kifogása a dologgal kapcsolatban.

Mit kéne tennünk?



2014. márc. 12. 15:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ehhez kellene a kéményseprő előzetes hozzájárulása, azzal tudnátok megkezdeni a ház hozzájárulásának a megszerzését. Szerintem ebből a kettőből kettőt nem tudtok megszerezni, bár a házéra lenne egy cseppnyi esély. Kondenzációs kazánhoz van olyan füstcső, amit talán a kajla gyűjtőkéményetekbe is be lehet húzni. Hívj ki/fel egy kéményest, az pontosabban tudni fogja, ráadásul neki is kell csinálnia.
2014. márc. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Pont az illetékes kéményseprő ajánlotta a megoldást amit írtam. Azt mondta ha így lesz el fogja fogadni.
2014. márc. 12. 19:06
 3/14 anonim ***** válasza:

:-O

Társasházi szellőzőbe füstcsövet?!? Mindig tanul az ember... Akkor kéményseprő előzetes, azzal társasház.

...bár továbbra is szkeptikus vagyok, drukkolok.

2014. márc. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nincs más lehetőség. Szervizjáratban nem fér el, szintenként bontani kéne a födémet, a kémény megint nem jó mert elérhetetlen helyeken van benne törés. Csak ez maradt. Maga a bádog szellőző bőven jó vastag, nem fog benne feltűnni a 80-as cső.
2014. márc. 12. 19:26
 5/14 anonim ***** válasza:

Bocs, én azt hittem legálisan akarod csinálni...:(

Azt azért remélem tudod, hogy ha valami éri ott a csövedet, a feletted lakók nagyfokú halandóságot fognak mutatni?

Népirtás előtt/helyett beszélj már egy kéményessel, nem kerül semmibe!!

Az egyetlen flexibilis cső, ami füstgázhoz megfelelő, kondenzációs kazánhoz való. Neked olyan van? Mert a sima turbóshoz csak a merev falú cső a jó.

2014. márc. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Már leírtam kétszer, KÉMÉNYES AJÁNLOTTA! KÉMÉNYSEPRŐ!

Igen, felxibilis csövem van, 12 méter egyben, nem lesz toldva a kéményben, ilyen való a kazánhoz, ha nincs lehetőség a kemény csőre. Az egész teljesen legális.

2014. márc. 12. 20:48
 7/14 A kérdező kommentje:
Ja és kondenzációs turbó kazán, a flexi cső is jó hozzá, az biztos.
2014. márc. 12. 20:50
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Most kérdem én, miért kellene mindenkinek az engedélye ehhez a piti átalakításhoz a lakók közül? "


Talán azért, mert nem a te tulajdonodban vezetnéd a csövedet,

hanem a KÖZÖS TULAJDONBAN!

Mi lenne ha minden lakó ott vezetgetné a csöveit, ahol csak akarja??!!


Amúgy a szellőző cső méretét nem lehet csak úgy önhatalmúlag leszűkíteni, mert méretezve van a lakásokra.

Erre nem adhat engedélyt a kéményseprő.

(Max. megy a sittre veled együtt majd ha esetleg baj történik.)

2014. márc. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Alonzo Mosely válasza:

Ahogy előttem többen is megírták, ha tényleg azt aarod, hogy legálisan legyen, akkor előzetes kéményseprő-ipari nyilatkozatra van szükség. Akkor segítek: 63/2012. (XII.11.) BM rendelet 5. § (2) bekezdés: "Helyszíni műszaki vizsgálat szükséges ... meglévő égéstermék-elvezető bontása, funkciójának megváltoztatása, használaton kívül helyezése vagy az égéstermék-elvezetőt érintő átalakítás, felújítás végrehajtását megelőzően." A hangsúly a "megelőzően" szavon van.

A kémény és a szellőző a társasházi törvény szerint, mint a épület szerkezetét/állékonyságát befolyásoló elem, közös tulajdonban van. Így egyértelmű, hogy mindenkinek van beleszólása a házban.

Kíváncsi lennék, hogy hol élnek olyan kéményseprők, akik vásárra vinnék a bőrüket egy ilyen sufnituning megoldás miatt.

2014. márc. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"...de jött pár aranyos lakó és elkezdett velünk vitázni, hogy ki adott erre engedélyt stb és hogy látni szeretnék a papírokat....

De nem sikerült felfogniuk és a rendőröket is ránk hívták"


"Most kérdem én, miért kellene mindenkinek az engedélye ehhez a piti átalakításhoz a lakók közül?"


1. Minden közös helyiség, a lakók KÖZÖS TULAJDONA, és nem a tied!

2. Senki se szeretne beledögleni szénmonoxid mérgezésbe, mert az egyik lakó a KÉMÉNY HELYETT, a szellőzőcsőbe vezeti a kazánja égéstermékeit!

3. Senkit nem érdekel, hogy milyen kazánod van, mivel csak olyant használhatsz, ami oda való!

4. Kazáncserénél komoly engedélyeztetési procedúra van, és nem véletlenül!

(Vagyis engedélyek hiányában, jogosan hívták ki rátok a rendőrséget.)

2014. márc. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!