Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lehet-e csonka kontytetőt...

Lehet-e csonka kontytetőt kontytetővé alakítani engedély nélkül?

Figyelt kérdés
Pest megyében (nem budapesti agglomeráció) vettünk egy házat. Ennek a csonka kontytetejét szeretném kontytetővé alakítani, hogy a melléképület teteje könnyebben idomuljon a főépület tetejéhez. Szeretném valahogy megúszni az egedélyek kb 150000 ft-s díját. Az lenne a kérdésem, hogy milyen szigorúan ellenőrzik (ellenőrzik-e)? Ha mégis akkor milyen retorzióra számíthatok? Ha van tapasztalati példák alapján.

#építési engedély #Tető átalakítás #konytető #csonka kontytető
2015. márc. 3. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:

- ha jól használod a megnevezéseket, akkor az a fedélszék jelentős átalakítását jelenti ám!


- egyébként engedélyköteles minden olyan beavatkozás, mely a homlokzatot érinti ... márpedig ez érinti rendesen


- olvasd el a 3§-t, és számolj (a 150eFt-os díjat sem úszod meg a bírság mellet, ugyanis köteleznek az engedélyezési terv elkészítésére [link]

2015. márc. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt értem és tudom. Ez a hivatalos, és a bírságokról link nagyon hasznos, bár a jogi szöveget nehezen értelmezem (sajnos ez az én hiányosságom). De ahogy az emberekkel beszéltem a környezetemben, nem így szokták csinálni (vagy nem ezt csinálnák). Arra lennék kíváncsi, ki hogy csinálta? Ha engedély nélkül csinálta, akkor valaki kifogásolta ezt, és minek a hatására(pl.: szomszéd feljelentette, építési hatóság járta az utcát, műhold, egyéb)? Végül mit csinált, hogy intézte?
2015. márc. 4. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!