Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyi betonra van szükségem...

Mennyi betonra van szükségem és mennyibe kerülne 70m2 terület, mely 6cm vastag?

Figyelt kérdés
Van egy 60cm x 60cm széles 6 cm vastag térkősablonom. Ebből szeretnék egy kb.70 m2-es területet lebetonozni. Mennyi betonra van szükségem és mennyibe kerülne? Előre kevert ( hobby ) betont vaegyek, vagy külön a cementet és sódert? Melyikkel olcsóbb? Úgy szeretném megcsinálni, hogy a felső 2cm törtfehér illetve vörösesbarna színű

2015. ápr. 12. 00:18
 1/2 anonim ***** válasza:

70*0,04=2,8 m3 betonra lesz szükséged és még 1,4 m3 kőporra. A legolcsóbb ha sódert, cementet veszel és magad kevered.

1 m3 betonhoz kb. 360 kg cement kell, a kőporhoz persze fehér cement, a színezéshez pedig porfesték, vagy színezőpaszta.

Mire elkészülsz a 70 m2-rel, el fogod átkozni a napot amikor elkezdted! Szép napos időben ha egy sablonnal dolgozol, akkor szerencsés esetben fél óránként tudod áthelyezni a sablont, így kb. 0,7 m2/óra sebességgel tudsz haladni. Ha szerencséd van 10 nap alatt végzel és már csak fugáznod kell.

Én 15 éve egy hétig csináltam a kerti tó szélét ezzel:

https://www.youtube.com/watch?v=N8-42PduTKM

Ja és én nem színeztem az anyagot, hanem utólag átkentem lábazat festékkel.

2015. ápr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Most nézem, hgy én még gyors voltam, Iván a videón egy órát vár, mire leszedi a sablont.

Persze én is sok sört megittam az árnyékban, míg vártam...

:D

2015. ápr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!