Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szeretnék csinálni egy medencé...

Crysis32 kérdése:

Szeretnék csinálni egy medencét ti szerintetek az a megoldás lehetséges vagy felejtsem el?

Figyelt kérdés
akarok csinálni egy 6m hosszú 4m széles és 120cm mély medencét tiszerintetek az megoldás ha csak veszek egy tó fóliát ki ásom a lyukat és bele rakom semmi beton semmi kő csak úgy a nekem van egy gondolatom hogy a víz nyomás megtartja de nem vagyok benne biztos és ha ez nem jó akkor másik megoldás az ha a oldalát végig zsalu kövezem

2015. máj. 10. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs ezzel. Sokan csinálnak már fürdőtavat. Még engedély sem kell hozzá úgy mint egy betonmedencéhez. Az persze tény, hogy vízforgatás és szűrés nélkül 2 hét alatt elalgásodik a napon. [link]
2015. máj. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Legkésőbb az első télen szarrá fog menni.


Nem egyszerű ilyen sufnimegoldásokkal medencét csinálni. Ráadásul hogy engednéd le?

2015. máj. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
kedves második ezek olyan kérdések amire még én semm tudom hogy hogyan kéne de én attól félek ha pl télre ki veszem akkor leomlik a föld
2015. máj. 10. 17:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz télen. Már 7 éve ugyanaz az 1 mm-es pvc fóliánk van a tóban. Azóta már van mégjobb, a gumifólia. Annyi a trükkje, hogy fagyás előtt középre meg elszórtan beraksz pl. egy hungarocell táblát jól lesúlyozva vagy PET palackokat harmadig kaviccsal töltve és lezárva. A nyomás öket fogja terhelni, nem annyira a partot. Egyébként is kell alá geotextil.
2015. máj. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Leeresztés... Csinálsz a mederbe 5 centi lejtést és a végére egy 40x40x40 centis gödröcskét (ezt kaviccsal visszatöltheted ha zavarná a fürdést). Oda fogod berakni a szivattyút. Egyéb kérdés? :)
2015. máj. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Micsoda ötletek. Tényleg leleményes a magyar. :P
2015. máj. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 acelsziv ***** válasza:
akkor már inkább csinálj egy fürdőtavat.
2016. júl. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 acelsziv ***** válasza:

6: ne viccelj már. Egy ismerősöm egy kiszuperált rakéta porszívóval csinált jacuzzit :D

Leleményes - szemétből tákolós - igen.

2016. júl. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!