Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan lehet kiszámítani az...

Hogyan lehet kiszámítani az új fa kerítés oszlopainak a távolságát, hogy pontosan és egyforma távolságban helyezkedjenek el?

Figyelt kérdés
Adott a teljes bedeszkázandó szélesség,és adott az elem szélessége.Ez a következő:225cm és 9cm.
2015. jún. 27. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

A "mindig felező" módszerrel. Ezt nevezik "józan paraszt észbeli" gondolkodásnak!

Ha nekiülsz és papíron akarod kiszámolni, az kissé bonyolult (+hülyeség is), amikor neki kezdel csinálni, rakd le a két végére az 1-1 deszkát, majd mérd le, mi maradt a 225-ből. Elosztod 2-vel, rögtön tudod, hogy hova kerül a középső deszka, a maradék üres helyet ismét osztod 2-vel....

2015. jún. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha hiszed,ha nem ez volt az első,amit kipróbáltam,csak az a baj,hogy ezzel a módszerrel ha rakom,akkor nagy lesz a deszkák közti távolság.A másik dolog meg az,hogy a 225cm-es távolság még egy oszloppal le van választva.Ez a távolság 80cm.
2015. jún. 27. 14:58
 3/7 anonim ***** válasza:
ritka hűje ember vagy. még a kérdést se tudod világosan leírni.
2015. jún. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

meg kell határozni a közök méretét, hogy a lécekkel harmonizáljon. módjuk 7cm

(225-7) osztva 16


bagy meg kell határozni a lécek számát és akkor a közöket kell kiszámolni hozzá. Mondjuk 14 lécet akarsz.


226-14x9 osztva 15-el

2015. jún. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
225 nem 226, az elírás a végén
2015. jún. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!

Kedves Kérdező!

Ezt a módszer, amit írtam, hogy mindig felezni a meglevő közt, azt addig csinálod, amikor már úgy ítéled meg, hogy a két léc közötti távolság a számodra megfelelő mértékben lecsökkent... tudod a mondatom végén a ... = három pont azt jelenti, hogy ezt így tovább, stb. stb.!!!

Nem gondoltam, hogy ennyire szájbarágósan kell leírni!!

2015. jún. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

az amit te mondsz, elég nagy butaság. véletlen sikerülhet, de tőnyire nem sikerül.


pl a felezéseknél a vége felé, a közök nagyok lesznek és egy újabb felezésnél kicsik.


a megoldás, hogy a lécek számát kell kitalálni és le kell vonni a távolságból a kitalált lécek össz szélességét, majd a maradékot osztani kell a lécek száma plusz 1 értékkel. ha kicsi akkor csökkented a lécek számát, ha nagy akkor növeled, ha ideális akkor elfogadod

2015. jún. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!