Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Érdemes külső hőszigetelést...

Érdemes külső hőszigetelést csináltatni 42 éves házomn?

Figyelt kérdés
A ház falai 40 cm-es bontott nagyméretű téglából készültek. A fődém fagerendás, de betonozott. Az ablakokat mindenképpen cseréltetjük, mert már elhasználódtak. Gázzal és fával fűtünk. Érdemes beruházni hőszigetelésbe vagy felejtős?
2015. júl. 14. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen érdemes, mert energiát takarítasz meg. De rendesen, falak+födém.
2015. júl. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A padlásra terített szigeteléssel kb. 25-30 % energiát spórolsz meg, és ez nagyon olcsó dolog. A falak szigetelése drágább, megtakarítás kb. ugyanennyi. Sokszor hatékonyabb a födémszigetelés+nyílászáró csere kombinálva egy kazáncserével, mint az igen drága falszigetelés. Keress neten a környéketeken energetikust, nem drága és pontos számításokat végez, racionális (=gyorsan megtérülő) megoldást fog javasolni.
2015. júl. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A falszigetelésnél a penészesedéstől tartok, mert az alap és fal közötti szigetelés nem biztos, hogy jó.
2015. júl. 15. 05:55
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondolod, ha aggódsz a penészesedés miatt. Ha vizesedő falaid vannak, (még ha minimálisan is) semmiképpen nem javaslom a falszigetelést, mert nem fog tudni szellőzni, kiszáradni. A födémet viszont ebben az esetben is érdemes szigetelni.
2015. júl. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Elég sok régi kockaházat leszigeteltek kívülről hungarocellel. Ők nem aggódnak vagy tudatlanok?
2015. júl. 15. 11:36
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt is írtam, hogy "ha vizesedik". Lehet, hogy azoknak nem vizesedett. Arra is van adatod, hogy azok közül a házak közül mennyi penészesedett be azóta? Mert arra azért kíváncsi lennék.
2015. júl. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm szülei szigeteltették a kockaházukat és azóta penészedik is egy-két helyen. A ház nem brutálisan vizes , de lehet , hogy most éppen elpárolog az a szivárgó nedvesség ami a külső szigetelés alatt már csak befelé tudna jönni.
2015. júl. 15. 13:46
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ezek a régi falak nem kívülről, hanem alulról kapják a nedvességet. Vagy elöregedett a szigetelés, amit beépítettek, vagy sok esetben nincs is szigetelés. Egy enyhén nedvesedő fal külső szigetelés nélkül simán el tudja párologtatni a feljövő nedvességet, és így akár "tünetmentes" is lehet egy régi ház is. A baj akkor kezdődik, amikor jön fel a nedvesség, a fal meg le van zárva. Egy idő után a fal telítődni fog, és dohosodik, penészedik, stb.
2015. júl. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző voltam: Kicsit hülyén néz ki a válaszom, nem akarom, hogy félreértsd. A válasz első felében az elöregedett, vagy hiányzó szigetelést a bitumenlemezre értettem, ami a fal vizesedését akadályozza meg. Második felében a polisztirol külső szigetelésre gondoltam. :-)
2015. júl. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értettem a választ :)
2015. júl. 15. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!