Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy pici családi házat (kb.80-...

Egy pici családi házat (kb.80-85 m2) mennyiért lehet felépíteni napjainkban, az alapoktól-kulcsrakész állapotig, nem luxus kivitelezésben, de azért jó minőségű anyagokkal?

Figyelt kérdés
2015. júl. 19. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
14-16 millió körül nagyjából.
2015. júl. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Mi is gondolkodtunk az építkezésen. Az új e-naplós szabályok miatt már csak a generál kivitelezős megoldás maradhat sajnos, nagyon kockázatos nélkülük. Az árajánlatok mind 200 ezer Ft/ nm ár körül mozogtak. Ezenfelül még van a tervezési díj, ami szintén nem kis tétel, a telek ára, mindenféle engedélyek, rácsatlakozások a közművekre stb, így mi nem vágtunk bele, inkább felújítunk egy régebbi házat, így ki lehet kerülni az e-naplót és sok minden mást is meg lehet spórolni.

A helyedben beszélnék építéssszel, kivitelezőkkel, ők pontos adatokat tudnak mondani, figyelmbe véve az egyéni igényeket, területi sajátosságokat, és így jó döntést tudtok hozni.

Sok sikert!

2015. júl. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen én is így olvastam utána, hogy 150/200 ezer Ft/m2 áron lehet építkezni. Mi a régi ház felújításán már túl vagyunk, ezért szeretnénk egy újépítésű lakást vagy pici házat, de nem merünk belevágni, mert eléggé ki van számolva a pénzünk...az energiatakarékosság miatt szeretnénk nagyon és kisebb telket szeretnénk, de nagyon nehéz a döntés 2 gyerkőccel...Azért köszi, hogy írtatok!
2015. júl. 19. 20:46
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Egy építész is csak a konkrét elképzelések után fog tudni mondani árat és az is csak körülbelüli lesz, mivel rendszeresen történnek nem várt dolgok, amik befolyásolják a költségeket; bár ilyen kisebb méretű építkezéseknél annyira nem jellemző a dolog.


Első válaszoló voltam, foglalkozunk tervezéssel és kivitelezéssel egyaránt. Egy ekkora ház tervezési díja durván 150 ezer körül van + 40 ezer a statikai tervek. A kivitelezésre pedig minden hosszabbítással együtt durván 8 évetek lenne, aztán utána újra kéne engedélyeztetni. Szóval így gondolkodjatok, ha belevágtok egy ilyenbe.


Egyébként állítólag fognak lazítani az e-naplós szabályokon hamarosan (a kisebb beruházásoknál), legalábbis pár hete ezt hallottam a rádióban és nagyon remélem, hogy így lesz, mert nekünk sem jó ez az agyonbonyolított rendszer.

2015. júl. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
38%
Nem akarlak megbántani, de ekkorka helyre nem való 2 gyerek. Inkább fizessetek többet, de legyen 15-20m2-el nagyobb...
2015. júl. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!