Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Talajhős hőszivattyús fűtéssel...

Talajhős hőszivattyús fűtéssel kapcsolatban kérnék véleményeket, tapasztalatokat!?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül, milyen költségei vannak utána, mennyire vált be, nyáron a hideg vizet keringeti?

2015. júl. 21. 21:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bevált.

Hőszigetelés előtt nekem 100 ezer forintos HAVI fűtésdíjam volt. Kisgyerekkel 21,5 fokot tartottunk a házban. Az elmúlt fűtési szezonban az egész szezonra fizettem 110 ezer forintot. Okt.15-től márc-15-ig. Erre az időszakra 25 Ft/kWh a H tarifám, mert 3-nál nagyobb COP-je van a készüléknek, és igényelhető rá.

Hőszigeteltem a födémet és a homlokzatot, és talajhős hőszivatyút építtettem. A melegvizet is ez készíti. A bányakapitány még a régészeti feltárást is előírta, szóval a szonda engedélyezése kicsit macerás volt, de megérte.

Két 100 méter mély hőszondám van. Télen fűtök vele, nyáron hűtöm a házat. (A hűtéshez van két fan-coil, az emeleten és a földszinten, és a szonda egy hőcserélőn keresztül a radiátorkör vizét hűti, amit a fan-coilokban keringtetek. Szóval a hőszivattyú ilyenkor nem megy (csak ha melegvizet kell készíteni).

2015. júl. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!