Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Innen-onnan összeszedett, a...

Innen-onnan összeszedett, a hónapok alatt felhalmozott nyúzott kábelt le lehet adni valahol papírok nélkül?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy az ipari kábelek papír kötelesek, de ezt konkrétan mire értik? Ha én egykét építkezésről összeszedtem egy csomó vörösréz kábelhulladékot(ami tényleg hulladéknak volt eldobva) és itthon megnyúztam őket, az ipari kábelnek számít? Valaki legyen szíves felvilágosítani, hogy mihez s miért kell papír! :)

2015. aug. 2. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmit sem lehet leadni papírok nélkül. Minden fémhulladék leadásához kell valamilyen azonosító okmány, mert számítógépre viszik az adataidat és az alapján állítják ki az átvételi elismervényt. Ha nem lopott kábelod van, akkor mi a probléma ezzel?
2015. aug. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem lopott és semmi problémám vele, a 4% SZJA-t levonják erről tudok, de konkrétan arra voltam kíváncsi, hogy 20 kilónyi vörösrézért (amit nem loptam) nekem kell-e valamilyen papírt beszereznem, hogy le tudjam adni?
2015. aug. 3. 19:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Én csak vasat, meg néha alut szoktam leadni, de azokról még sosem kértek semmit. Lemérnek, kidobálom az utánfutóból a szájrét, ismét lemérnek, beüti a gépbe a nevem és már nyomtatja is az igazolást. Aláírom, egy példány az enyém és fizetnek.
2015. aug. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,remélem nálam is így lesz! :D
2015. aug. 3. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!