Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szeretném leszigetelni a ház...

Szeretném leszigetelni a ház padlását, de elég járatlan vagyok a témában. Mivel érdemes: üveggyapot, kőzetgyapot? Melyik jobb? Szükség van párazáró fóliára?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb kivitel a gyapotból: felgöngyölt, vagy darabos? 10 vagy 15 cm-est érdemes venni?

Mennyi az elfogadható ára, ami reális?



2015. aug. 31. 11:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én , ha lehet hungarocell-t tennék. Tökéletesen szigetel. Nézz meg egy fagyasztóládát. Belül -25 fok, kivűl semmit nem érzel a hidegből. Én a házat mikor építettem a födémre hungarócell majd rá egy fólia és jó vastag beton. Semmi probléma nincs vele. Igaz én még gyapottal nem dolgoztam ,de a cellel nagyon könnyű dolgozni, megmunkálni.
2015. aug. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
26%
Hungarocellt nem szabad padlásszigeteléshez betenni mert tűzveszélyes. Amúgy a födémre akarod tenni vagy a cserepek alá?
2015. aug. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A beton födémre szeretném rárakni.
2015. aug. 31. 12:00
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
2 -es, már mért ne lehetne? Kifejezetten ilyen célre árulnak hungarocellt. Amikor az meggyullad a tető szerkezet már leégett.
2015. aug. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

2-es vagyok mert a kőzetgyapot tűzálló, az EPS pedig nagyon hamar begyullad. Amire te gondolsz az a 100-as sűrűségű lépésálló EPS-t amit lapostető bitumenszigetelés alá szoktak beépíteni.

Kérdező: Vegyél pár bála 10-15 centis táblás kőzetgyapotot ( és egy kesztyűt csak abban szabad megfogni), majd szépen le tedd a födémre.Nem kell vele semmit csinálni, el van az ott magában, meg így a legolcsóbb. Ha meg tároltok valamit a padláson és gyakran mentek fel akkor lépésálló kőzetgyapot, esetleg rá fólia 10 cm-ként kilyukasztva, különben lecsapódik a pára és ázni fog a födém.

2015. aug. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Na ne vicceljünk már. Nem mondom, hogy eps -t kell tenni feltétlen, de ne vezessük már félre a kérdezőt, hogy nem teheti fel. Felteheti ha akrja. Meg kőzetgyapotot is feltehet. Mindegyiknek van előnye, hátránya.



Könnyen begyullad az eps? Lefektetve? Meggyújtani sem egyszerű. Fektess le az udvaron egy eps lapot és próbáld meggyújtani a felületét. A tetőfólia előbb begyullad, műanyag az egész de még soha senki nem kérdőjelezte meg, hogy fel lehet-e tenni a cserépfedés alá :) A padlások fele deszkával van borítva... tetőléc, gerenda... áh, ezek mind tűzállóak :)

2015. aug. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ilyen pl megfelelő lenne?

[link]


Az létezik, hogy a táblás olcsóbb, mint a tekercses? kb.100-120 m2 kellene, szóval jó lenne 60-70 ezer Ft-ból megúszni.

2015. aug. 31. 14:53
 8/17 anonim ***** válasza:

Teljesen megfelelő.


Tűzállóságra visszatérve voltam már pár gyújtásvizsgálaton, ha alátartasz egy gyufát meggyullad, úgy ég mint az újságpapír. Ezért is kötelező támogatott házaknál a szellőzők köré és a tűzfalhoz kőzetgyapot építése.

2015. aug. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia

Párazáró fólia, erre szigetelés ( lehetőleg üveg, vagy ásványgyapot) erre pára áteresztő fólia. Pára áteresztő fólia helyett lehet kartonpapírokat szétteríteni.

A hungarocell nem oda való, tűzveszélyes...

2015. aug. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha lehet, akkor tegyél fel vagy 20 cm-t.
2015. aug. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!