Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ti hogyan csinálnátok? (pénz-o...

Ti hogyan csinálnátok? (pénz-otthon teremtés)

Figyelt kérdés
Adott egy kert, építési engedéllyel és egy picike, gyanúsan lebontandó házzal. (víz, villany bent van, csatorna, gáz nincs)A párommal 4 éven belül szeretnénk összeházasodni, azt követően pedig gyermeket vállalni. Jelenleg nullán állunk. Ha mindketten nyitunk 1-1, lakástakarékot 10-10 ezer forinttal, az 4 év múlva pont felhasználható lesz és házasként összeadhatjuk. Összesen felhasználható összeg 2.800.000 lenne. Emellé igényelnénk a szocpolt is, az olyan 2 millió. Vagyis közel 5 millióval indítanánk. A lakástakarékot csak anyagköltségre lehet felhasználni, munkadíjra nem. Nagy családot szeretnénk, legalább 3 gyereket és szeretnénk, ha mindegyiknek lenne picike, de külön szoba. Így azért legalább 80 m2 kell számolni és ez alsó hang. Kis előny, hogy közeli rokonunk építési vállalkozó, maga is sok mindent megtud csinálni, illetve sokan segítenénk nekünk, amiben csak lehet. (vakolás, tégla rakás, festés stb.) Hogy lehetne ezt okosan? Építsünk egy picikét, míg nincs, illetve csak 1 gyerek lesz, vagy építsük amekkorára csak tudjuk, és a gyerekek mellett lassan, apránként fejezzük be. Pl. padló lerakás, festés stb. Addig meg csak a félkész ház egyik, vagyis a kész részében laknánk mindannyian, összezsúfolva. Fiatalok vagyunk, lelkesek, alkalmazotti munkával, vágyakkal egy külön kis otthonnal, nagy családdal, de nem tudjuk hogyan hozhatnánk ezt létre így. Ennél több hitelt nem merünk felvenni.
2015. szept. 3. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Az a kert egy zártkert? Mert annak a beépíthetősége eléggé korlátos, illetve anyagilag se éri meg ráépíteni, mert ugyanannyiba kerül mint egy normális ház és mégis mindig egy kalyiba marad a város széli zártkerti részen. Hitelezni se igazán szeretik, szocpolt nem tudom adnak-e rá.


Venni egy meglévőt sokkal inkább megéri, mert ott aki felépítette már elkönyvelte a "veszteségét".


Ez az összeg amit írsz emellett igen kevés egy építkezéshez 5 millió már most se sokat ér, 4 év múlva még kevesebb lesz a vásárlóértéke, így nem érdemes belefogni mert csak idegeskedés, gond és baj lesz a vége.

2015. szept. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy van rá építési engedély, amekkora házra szükség van, annyira beépíthető, nagyon jó helyen van, eszemben sincs eladni. A pénz sajnos tudom, hogy kevés, ezért kérdeztem, mégis hogyan lehet fiatalként boldogulni ezekkel a paraméterekkel.
2015. szept. 3. 21:04
 3/9 anonim ***** válasza:

" Ha mindketten nyitunk 1-1,

lakástakarékot 10-10 ezer forinttal"


20-20-szal nyissátok mert még az is kevés, de annyi a max amit lehet. És még az se sok mindenre elég... nekunk is az van, most tartunk kb felénél de nem sok mindent vehetunk belole ha lejar 4 év utan a havi 2x20. :(


Épitkezést felejtsd el, az a legdragabb.

2015. szept. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy drága, de ez van. Mint írtam, elég sok segítségünk van. Eladni nem akarom, de ha akarnám se tudnám bizonyos családi okok miatt. Venni meg teljesen felesleges lenne ennyi pénzből egy lukat, amikor ott van a telek.
2015. szept. 3. 21:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy erre így nincs olyan megoldás ami neked tetszene.


Az igényeitek megvannak, de a pénz nincs meg hozzá.


Most írjam azt, hogy keressetek más munkát ami jobban fizet? Amíg nincs gyerek még meg tudjátok tenni, mocoroghattok egy kicsit, elmehettek külföldre dolgozni, megtanulhattok valamit amiért sokat fizetnek, vagy valamit kezdhettek magatokkal. Erre van még pár évetek, mert ha ott egy félkész vagy koppra hitelezett ház amivel lesznek problémák ha mindent ilyen olcsón kell megcsinálni, jönnek a gyerekek, oviba, suliba hozni vinni, orvoshoz, gyógyszerek, közlekedés, ruházat, tanszer nem folytatom akkor már nem tudtok változtatni a körülményeiteken és kínlódtok folyamatosan.


Vagy többet kerestek, vagy többet takarékoskodtok, vagy örököltök, vagy bankot raboltok. Nagyjából ezeket lehet csinálni.


Fiatalként az ingatlan szerzésre nem az kell legyen a megoldásotok, hogy majd rakosgatunk előtakarékosságba tízezer forintot, mert az egyenlő a nullával. Tehetetlenség.


Tízezer forintokat rakosgatni nincs értelme. Végül is mindegy ide rakod, vagy oda rakod, aláveted magad különböző korlátozásoknak egy minimális remélt előny érdekében. Ez azoknak való akik amúgy rendben vannak és többet keresnek mint amit elköltenek és bank helyett ilyenekbe fizetgetnek be egy kis adókedvezményért.


Jó én nem mondom hogy ne fizessetek ilyeneket, de ez az 1000 dologból amit megtesztek a házatokért legyen EGY.

2015. szept. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy már nem tudunk külföldre menni. Mindketten olyan szférában tanulunk, ahol nincs jól kereső állás. Mindkettő nagyon nemes, csak hát nem fizet. Ez van, ebből kell kihozni valamit. Mivel még tanulunk, nappalin, nem tudunk többet félretenni se. Sakk matt. Majd a sufniban pelenkázom a gyereket. Szép jövő.
2015. szept. 4. 13:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Figyi kifogások mindig is lesznek mit miért nem lehet. Én se azt csinálom amit tanultam és nem szakadt rám az égbolt. Sőt, olyat csinálok amit sehol nem oktatnak.


Kényelmes dolog semmin nem változtatni és meglepő pont az fog történni, hogy nem változik semmi :)


Írom ezt úgy, hogy 18 évesen egy sport táskával jöttem el otthonról, sok mindent bevállaltam, diplomáztam, alkalmazott voltam, aztán vállalkoztam (nem az a mutyis fajta) és most van saját családi házam. Voalá.


Ja, hát ha valami kényelmes, érdekes de rosszul fizető állásokat vállaltam volna akkor kb. valamelyik munkásszállónk laknék a mai napig.


Ne aggódj nálad is lesz majd valami, ha még tanultok kár most ezen parázni, sok minden fog még történni.

2015. szept. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem szeretnék a szakmámban megöregedni. Nem is szeretem a szakmámat. Csak érettségivel még nem találtam hű de jól fizető állást. Egyébként vállalkozás tervben van. Irányító típus vagyok, de keveset tudok. Nem árt, ha az embernek van vagy anyagi, vagy tudásbeli, vagy kapcsolati tőkéje. Nos, egyelőre nekem egyik sincs. Folyamatosan tanulok mindenfélét, pl. webfejlesztést önállóan, értékalapú befektetést, informatikát, hogy majd tudjak lépni. Mindez tervben van, de nem jó a rizikó tűrésem és minden vállalkozás rizikós. Szóval egyelőre ingoványos a terep, ahhoz, hogy beszéljek róla. De örülök, hogy Neked sikerült, az ilyen mindig reményt ad. :)
2015. szept. 4. 14:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Pár kérdés azért fel tennék, mert elég sok tévedés/fél információ van a birtokotokban.

2 millió szocpolhoz (vagyis már csok-hoz) tudod mi kell? 3 gyerek, legalább 90 nm-es ház és ha építesz, akkor legalább B-s energeikai besorolás. Mivel csak 2 gyereket lehet vállalni, így ennyi csok-hoz kell már egy gyerek.

Az építési vállalkozó rokon elmondta, hogy milyen szabályok érvényesek jelenleg az építkezésekre? Hiába építési vállalkozó a rokon építkezésnél az e-napló miatt nem lehet a szabályokat kijátszani, kell számla, be kell jelenteni a munkásokat, nem lehet kalákában építkezni mint régen. 4,8 millió ft-ból nem lehet építeni ekkora de még sokkal kisebb házat sem.

Bontást hogy képzeled el? Tudod, hogy az is engedélyköteles? Hova szállítanátok az építési törmeléket?

Terv van a házhoz? Tudod mennyiért terveznek meg ekkora házat?

2015. szept. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!