Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan ásták régen a kutakat?

Hogyan ásták régen a kutakat?

Figyelt kérdés
El nem tudom képzelni, hogyan csinálták. Bőven a talajvíz alá ástak, tehát a gödörbe egyfolytában zúdult befelé a víz. Kézi hajtású szivattyúval felszívni aligha tudták a vizet, annyi vödrözni meg képtelenség. Hogy a bánatba csinálták az ősök?
2015. szept. 7. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
nem tudom a városokban hogy oldották meg, de tanyán csak a pár méter mély kútból ittak az biztos csak a talajvíz volt
2015. szept. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elkezdtek ásni és amikor elég mély volt, akkor beraktak egy úgynevezett kútgyűrűt (betonkör vagy cső, nem tudom, hogyan pontosabb). Aztán ástak tovább, az első gyűrű ment lefele, rátették a következőt és így tovább.
2015. szept. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Talajvízig ástak, mikor elérték pár métert tovább. Lassan szivárog a talajvíz, főleg agyagos rétegben, könnyen ki tudták építeni. Vízzáró kőfalat építettek be, a út aljába pedig kavicságyat, ami remekül megszűrte a vizet, mivel nem volt régen környezetszennyezés, teljesen iható volt a víz ily módon.
2015. szept. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kútgyűrűs megoldás már nagyon modern technikának számított. A korábbi korosztály még vagányabb volt ilyen téren: Egy az egyben megásta a kutat, amit aztán körben felfalaztak, általában kőből, mert ugye abból könnyebb. Nem volt ez veszélytelen művelet, hiszen, amíg fel nem falazták belül, addig bármikor beomolhatott az oldala. Hogy az ásás, illetve falazás során mit csináltak a vízzel, még csak elképzelésem sincsen. Mindenesetre a legnagyobb tisztelet az elődeinknek, mert ezek a kutak napjainkig működnek.
2015. szept. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Lassan szivárog a talajvíz? Már ahol. Az én udvaromban is van régi ásott kút. Három köbméteres medencét szivattyúztam tele nyáron a gyerekeknek, a kis mértékben lecsökkenő vízszint kb egy órán belül helyreállt benne. Az öntözést, kocsimosást, egyéb ház körüli vízkivételt meg sem érzi, nagyon jó vízhozama van.
2015. szept. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

/Én sem tudom./


Akkor könnyebb, amikor alacsony a talajvíz szintje.

Ha tíz éves viszonylatban a legalacsonyabb vízállásnál ássák a kutat, és egy méterrel lejjebb mennek a vízszintnél, az már simán jó.


Egy frissen ásott kútnál még nincsen kimosva a víz útja, valószínűleg kezdetben lassabban szivárog bele a víz.



Egyébként meg így:

[link]

2015. szept. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
Ősz elején a legalacsonyabb a talajvízszint, akkor szépen kiássák. Bár biztos jönni fog pár inkompetens barom aki szerint nyáron a legkisebb mert meleg van.
2015. szept. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!