Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Villanyszerelés képesités nélkül?

Villanyszerelés képesités nélkül?

Figyelt kérdés

Nincs képesítésem mint villanyszerelő. Ha csinálnék egy cégnél kisebb munkákat segédmunkásként mint pl:kábelezés,lámpák szerelése,új dugaljak kialakitása.

Lehetne ebből nekem problémám ha történne valami ?

Hozzá tenném azt is, hogy ezt egy olyan személy irányítása alatt tenném, akinek szintén nincs képesitése, csak ért hozzá.


2015. okt. 1. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem neked nem, csak a cégnek, hiszen ezzel a saját tűzvédelmi és érintésvédelmi szabályzatukat szegnék meg, és persze a biztosításuk sem lenne már érvényes ha baj van. Komoly cégnél ilyen nem fordulhat elő, és úgyis feketén menne az egész nyom nélkül, tehát senki nem bizonyíthatná hogy te bármit is csináltál ott.
2015. okt. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Nem jól mondja az első.

Nemcsak a céget büntetik meg aki alkalmazott téged képesítés nélkül villanyszerelőnek, és hagyta, hogy a munkát is megcsináld, de téged is keményen megbüntetnek.. Ugyanis a törvény nem tudása nem ment fel téged. Ha valami baj történik, akkor te is csücsülni fogsz, mert a bíróság nem fogja elfogadni azt, hogy " sajnálom, nem tudtam, hogy csak szakképzett ember csinálhatja".. Van szád, nemet kell mondanod. ennyi. Egyébként pár éve egy pasas hasonlóan mint te cég megbízásából mint segédmunkás villanyszerelést csinált. Ha jól emlékszem bojlert szerelt be. A bojlerrel lett valami, mert az ott lakó meghalt. A segédmunkás is kapott 3 évet.

2015. okt. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Jó azért mas amikor haláleset is van. Ha csqak jön egy ellenőrzés, akkor lehet mondani hogy a csak a falat véstem az instrukciók alapján, a vállalkozó meg köti a villanyt. Azt alkalmazottként hol kell tudnom hogy ő csak kontár?


Halálesetnél, vagy súlyos balesetnél viszont keményen odalépnek, rendőrségi/szakértői vizsgálat, esteleg rekonstruálás.

2015. okt. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
39%

Ki bizonyítja, hogy én szereltem? Nem írtam alá semmit, nem adtam számlát, ha rám mutogatnak, visszamutogatok. Van szemtanú, én is hozok egyet. Aki beismeri az meg így járt.

A dolgozónak úgyis csak két választási lehetősége van, vagy megcsinálja vagy kirúgják/felmond. Nagyon kevés az olyan munkahely ahol mindenhez szakembert hívnak, és nem a mindenesre bízzák a munkát. Én voltam már informatikus, villanyszerelő, telefonszerelő, gépbeállító, ács, kőműves és még jó pár "mester", mert ha a főnök utasít valamire akkor megcsinálod. Lehet emberkedni, aztán menni a munkaügyi központba segélyért.

Ha a kérdező önszántából csinálna ilyesmit úgy, hogy nem is dolgozik ott, csak ismerősi alapon csinálná feketén, azt nem kell elvállalni.

2015. okt. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

Semmi esetre ne csinálj ilyet. Nem véletlen képeznek villanyszerelőket. Ez nem olyan mint a burkolás, hogy bárki megcsinálhatja, legfeljebb nem lesz szép...


Ha történne valami nem hogy lehet, hanem lesz is problémád. Neked is, a főnöködnek is, meg annak is akivel csinálod és szintén nem villanyszerelő.


Egy eset van, hogy villanyszerelő mellett elvégzel segédmunkákat az instrukciói alapján. Kivésed amit kell, segítesz a kábelt behúzni, stb. A szakmai munkát a villanyszerelő csinálja meg.

2015. okt. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!