Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szeretnék venni egy 8kw-os...

Csina Ádám kérdése:

Szeretnék venni egy 8kw-os KAMINO kandallót! Aminek 12-es a huzat igénye. Ezt honnan tudom meg, hogy mekkora a húzat a kéménybe? Többi lent!

Figyelt kérdés

Tehát szeretnék venni egy KAMINO 8KW-os kandallót, aminek a húzat igénye 12ph. Ezt én honnan tudom megnézni, hogy az én kéményemnek mekkora a húzata?

A kéményemnek mérete: 270x140(mm) --> 27x14(cm)

elég lesz ez a kémény méret?

És egy 140m2-es házhoz elég lesz a 8 kw-os kandalló vagy inkább egy 9-10 KW-os kandallót kellene vennem?

Köszi!



2015. okt. 11. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugye 140m2-re te se gondoltad komolyan a 8kw-ot??? Az a 140-180 amit ír az légköbméter és nem négyzetméret.... A nappalit amúgy szépen befűtené :)

A házhoz veszünk kandallót,kályhát kazánt stb stb és nem a kéményhez

2015. okt. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindenképp konzultálj gépésszel. Egy kandalló nem fűti be a házat, csak a nappalit, vagy esetleg csatlakozó helyiségeket, ha jól összenyithatók. A kéményt aztán a kandallóhoz méretezik. Sajnos a mostani szabványnak a régi kémények nem nagyon felelnek meg. A tied elég jó keresztmetszetű, de biztos béleltetni kell. Aztán a légbevezés a következő kérdés...
2015. okt. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 krek87 ***** válasza:
Mi is egy ilyen kandallóval fűtünk. Nekem bevált. De 140 m2 nem fog tudni kifűteni az biztos. Mi 60 m2-t fűtünk vele de nem nagy a belmagasság és régifajta széles ajtók vannak. A négy helyiség közül a másodikban fűtünk a negyedik helységben nincs hideg de nem az igazi és ahol fűtesz ott meg 33 fok van. Nagyon nagy a helyiségek közötti hőkülönbség. Nekünk sima kisméretű kémény van hozzá 140*140 mm. Elsődleges fűtéshez 140 m2-t nem fog tudni kifűteni de simába még a 9-10 se még a vízteres is neces jobban jársz ha kazános rendszerbe gondolkodsz. Az a tuti. De ha rásegítésnek szeretnéd meglévő fűtés rendszerhez akkor jó! Ha esetleg nem elég nagy a kémény huzata akkor nagyon kormolja az üveget, vagy begyujtásnál sok füst visszajön amikor hideg a kémény, lehet a kémény tetejére venni huzatfokozó szélkakast az megnöveli a huzatod egy kicsit és meggátolja hogy nagy szélben belefújon a kéménybe.
2015. okt. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!