Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szeretném a panel lakásunk...

Szeretném a panel lakásunk erkélyét beépíteni.3.5m×2.7m és lenne benne egy 1.5mx1.5m ablak. Mivel érdemes csinálni? Illetve mennyi lenne kb? Ytong mekkora kéne? Ehez kell külön engedély?

Figyelt kérdés
2015. okt. 25. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Kell engedély (elsősorban a társasháztól, később az illetékes hatóságtól), de nézz körül a lakótársaknál, ők hogyan oldották meg.
2015. okt. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Szinte majdnem biztos, hogy nem fogsz rá engedélyt kani, mivel meg fog változni a homlokzati kép.


De első körben a helyi önkormányzat építési osztályán kérdezd meg.

Ha ők azt mondják, hogy lehetséges ( nagyon kicsi az esélye) akkor következő körben egy statikust kell megkérdezni, hogy mennyire terhelhető az erkély.


Ha ez is megvan akkor a lakóközösséggel kell megbeszélnek, hogy bele e mennek.


Ezek után lehet elkezdeni megtervezni, építési engedélyt kérni, stb.

2015. okt. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jó eséllyel azt nem fogják megengedni, hogy kisebb legyen az ablak, mint az erkély szélessége. Nálunk legalábbis kritérium volt, hogy teljes szélességben normál méretű ablakot kell csinálni. Mivel szépen lassan mindenki beépítette az erkélyét, ezért panelprogramnál ehhez igazodtak. A korlát alatti szimpla polikarbonát fal szigetelést kapott és műanyag nyílászárók lettek fölé betéve. Mivel az erkély felőli falon hatalmas ablak és ugye ajtó volt, maga a szerkezet pedig valami könnyűszerkezetes akármi volt, most érezhetően melegebb van ebben a szobában úgy is, hogy egyébként nyilván nem tökéletes az erkély szigetelése sem, hiszen nem erre lett kitalálva.


Első körben a közös képviselőt keressétek meg és kérdezzétek ki, hogy mi is ennek a menete. Ahány ház, annyi szokás. Ha ennek a jogszerű menetét már tudjátok, akkor érdemes olyan szomszédoknál érdeklődni, akik már megcsináltatták. Egy vélemény sem ér többet, mint az adott panelban élő, hasonló dolgon már átesett lakók tapasztalatai. Mit hogy csináltak, hogy szuperál a való életben és esetleg mi az amit mostmár máshogy csinálnának?

2015. okt. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:
72%
Az erkély beépítést nem tartom olyan jó ötletnek mint amennyire dívik. Ha teljesen beépített akkor egy kicsi szoba keletkezik ami semmiben sem több mintha egybe lenne nyitva fal eltávolítással a szobával. Amit oda szoktak tenni az elférne ugyanúgy ha a szoba lenne kitágítva odáig és egy nagyobb szoba jobban is mutat. Elrendezni is ugyanolyan könnyű és lehet oda ugyanúgy pihenő részt rendezni. Amik meg keletkeznek belőle az egy apró szoba jó esetben. Rosszabb esetben egy folyosó kerekedik belőle ami be van rendezve. Akkor is ha elég nívós. Ráadásul keletkezik a szobán belül egy ablak ami borzalmas. Ezeken csak az dob ha szuperül van megcsinálva, de értelmetlennek tartom. Bármennyire is jópofának tűnik egybenyitva sokkal többet ki lehet hozni belőle mert asztalok sem szoktak odaférni.
2015. okt. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Ezzel csak annyi a gond, hogy a legtöbb erkély korlát része és általában az egész szerkezete nem úgy van kialakítva, hogy oda normál, jól szigetelő falat lehessen beépíteni. Ha a köztes "fal" kibontásra is kerülhetne (sokszor szerkezeti adottságok ezt nem is teszik lehetővé), hiába bármilyen szigetelés, sokkal hűvösebb lesz az egész szoba.

Nekem is kellett egy kis idő megbarátkozni a beépített erkéllyel, de egyre több előnyét látom. Pl. van kint egy asztal, ami egy roppant világos kis dolgozószoba kialakítását tette lehetővé és még a kilátás is egészen páratlan, mert nem másik panelra nézünk. :) Jól el lehet oda vonulni az ember magányába... Ezen felül pedig többnyire ott szoktam teregetni és nekem roppant mód tetszik, hogy nem a lakásban kell kerülgetnem a szárítót, hanem megvan külön a helye, ahol többnyire nem is látom. A páratartalom sem olyan a lakásban, ha kint teregetek és csak az erkélyt szellőztetem inkább napi többször át, ha ott száradnak a ruhák.

Nem mondom, hogy nem fura a köztes ablak/ajtó kombináció, de megszokható és mivel sok előnye van ennek a külön kis térnek, én nem bánom, hogy van.

2015. okt. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TappancsMancs ***** válasza:
Jó értem én. :) Amúgy az ablakhoz oda lehet tenni az asztalt ha egybe van nyitva akkor is. Ami tényleg a legkellemesebb megoldás szerintem is. A teregetéshez tényleg nehéz kicsi lakásokban helyet találni, így mosóhelyiség is lett egyben. Mindenki döntsön maga azért egy teregetési helyiségen kívül más nem indokolja annyira, én ezért megfontolnám. A falak esetleg az ablak-ajtó részen kivehetőek és két oldalt marad egy egy falrészlet, viszont még mindig egybenyitott lehet. Amúgy kuckósra ki lehet alakítani így is ha ez az igény. De mindenkinek maga dolga.
2015. okt. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TappancsMancs ***** válasza:

5-ös válaszoló - gondolom nő vagy ugye? Megkérdezhetem mennyire van szigetelve a beépítés és télen milyen hőfok van ott. Csak mert ha nincs kellő szigetelés télen elég jégverem lehet amitől pont télen ki se lehet ülni oda.


Mindenesetre neked és a kérdezőnek is - végső soron én se vagyok teljesen ellene, meg lehet azt klasszul csinálni. Az engedélyt meg kell kérdezni, van az épület arculata hogy kívülről mit engednek, kikötések hogy ne bontsa meg a külsőt. Erkély felől szinte biztos hogy engednék kibontani a falat mivel ablak és ajtó az nem tartó fal, ott ahol ezek vannak. Számolgass a télire való hőszigeteléssel is, nem árt alul felül két oldalt, akkor ki lehet ülni télen is, már ha ez a cél. Azt is érdemes számolgatni, hogy ha még nincs eddig se új ablak-ajtó és az is cserélve lesz + az erkély külső ablakai, az többlet költség mert két sor nyílászáró. Ha bontva lenne a fal akkor az oda való ablak-ajtó meg lenne spórolva + egy tágas tér keletkezne. Az egy db 1,5 x 1,5 m ablak nem lesz kevés? Általában a panel erkélyes falán csupa ablak és ajtó, árad be a fény, ha ez lecsökken egy db ablakra sötétebb lesz a helyiség. Gondolom 3,5 m széles, 2,7 m magas. Ha ilyen ezt semmiképpen sem csökkenteném le egy ablakra. A panelek egyik nagy előnye hogy jó sok ablak van gyakorlatilag panorámásak. Aztán megfontolandó a jó szellőztetés nehogy penészedjen. Bár télen meg jó meleg lesz a belső szoba utána.

2015. okt. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:
Azért kérdezem nő vagy e mert nők szeretik nagyon az ilyen kuckós helyeket. Mondjuk megértem hangulatos tud lenni. :)
2015. okt. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:
Ára nagyjából 50.000 Ft/m². Adódik ebből abból az ára, ablakok minősége mennyisége, szigetelés minősége vastagsága, burkolások festés ugyanígy. 500.000Ft környékével számolj kapásból. Ezért lenne érdemes megfontolni hogy belül ne is legyen ablak csak pult. Azt lehet ytongból ami falazóelem, de azt is vakolni kell festeni. Aztán külön része hogy a korlát valószínűleg megmarad mert azt lehet nem engedik kivenni. Oda lehet megint több variáció, egyik egy pl ytong falazat és arra menne az ablak. Másik egy tejszerűen áttetsző üvegezés ami több fényt enged be de takar is. Vagy ott is üveg.
2015. okt. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!