Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Adott egy 5KW-os napelem...

Adott egy 5KW-os napelem rendszer. Az áram fogyasztásom évi 3Kw, tehát marad 2Kw-om egy évre. Vajon ezzel fűteni mennyire lehetne? A többi lent.

Figyelt kérdés

Kérdés, hogy ionkazán, indukciós kazán vagy solar/infra panel mint elektromos fűtéssel a 2KW-om ami megmarad a napelemekből mennyire lenne elég a fűtésre? A mostani gázkazánom 28KW-os teljesítményü. A ház jól szigetzelt. 200nm.

A gázt elfelejthetném vagy csak rásegítene?

Nem találok ebben a témában fórumot, tapasztalatokat a neten. Segítséget kérnék.


2015. nov. 9. 19:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ez azért nem ilyen egyszerű, nyáron a túlmelegedés miatt erősen csökken a hatásfoka és leadott teljesítménye, akár 40%-ra is. Télen meg kevés a napos órák száma, ezért lesz kevés.

vannak ilyen fórumok, ott többet megtudsz róla. csak "fórum" szóval keress a napelemre

2015. nov. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%

évi ?


óránként 2kw-al 15nm2 tudsz fűteni ha jól szigetelt

2015. nov. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
INDEX fórumon találsz topikot erről .
2015. nov. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

#2: Egy átlagos téli napon 1 kW-tal 80nm-t fűtünk. Elég jól szigetelt ház, bár lehetne fokozni. Az év kétharmadában pedig nincs fűtés (kevesebben, de az átmeneti időszakokat összevontam, mert akkor keveset fűtünk, nem 1 kW-ot).


Kérdező, azt így szerintem nem tudhatod, hogy ténylegesen mikor, mennyi kW-ot ad a rendszered...

200 nm elég nagy, a jól szigetelt nem mond sokat önmagában... Túl sok az ismeretlen.

Ha ténylegesen van 2kW átlagban, az elég lehet, ha nagyon jól szigetelt a ház, nem nagy a belmagasság s nincs igény nagy melegre. De nagyon, nagyon jó szigetelés kell hozzá, szerintem a passzívház szintnél valamivel jobb. De ez csak extrapoláció a mienkből, sok ismeretlen tényezővel (pl. igen fontos, hányan laknak a házban s mennyi gépet használnak. egy remekül szigetelt háznál nagy a testhő és a hulladékhő hatása, nálunk télen a fűtés harmadát ez adja, de ez kicsi ház, nem magas hőmérséklet, viszonylag sok hulladékhő és 2 ember, nagyon sok itthoni tartózkodással).

2015. nov. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
napi 38ft a fűtésed egy téli napon ? nabassameg nekem is kell ilyen
2015. nov. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 egySanyi ***** válasza:
0%

#5

Szerintem nem napi 1Kw hanem óránként, 1nap=24óra, gondolom mehet úgy napi 15-20 órát ami még így se rossz.

2015. nov. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
Azt írtam, kW. Télen kb. 1 kW-tal fűtök átlagosan, ami napi 24kWh áramfogyasztást jelent. Ebben a melegvíz is benne van, de ez mindegy most :)
2015. nov. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt aztán rendesen keveredik az elektromos teljesítmény [kW] és az elektromos fogyasztás, vagy energia [kWh].

Magyarországon átlagosan egy 1 kW teljesítményű rendszerrel 1100 kWh elektromos energia termelhető.


Az egy dolog, kérdező, hogy 5 kW-os a rendszered. Ha ideális hajlásszögű tetőd van, akkor is csak a napéjegyenlőségek idején fogsz látni 4000W feletti termelés értéket az invertereden. Mert vagy túl meleg van (nyáron) vagy a napsugár beesési szöge messze van a merőlegestől, és ez mind rontja a hatásfokot. Amúgy is nyár közepén 16 órán át van világos, tél közepén meg csak 8 óra a nappal, és lehet, hogy egy hétig köd, egy hétig meg esős és borult idő van, és ekkor a termelésed minimális. Akkor lenne elég a maradék áram a fűtésre, ha passzív házad van. Az én meglátásom szerint a fűtésednek bőven a nagyobbik felét még mindig gázzal kell biztosítanod, és a használati melegvizet is gázzal kell előállítanod. Számoljunk!

Ha 2 kW teljesítményed marad szabadon, azzal jó esetben 2200 kWh áramot termelsz egy év alatt. Ez a 2200 kWh = 8000 MJ fűtőérték. A földgáz átlagos 34 MJ/m3 fűtőértékével számolva a 2200 kWh áram-termelésed az 235 m3 földgázzal egyenértékű hőmennyiség. (Most a gázkazánod hatásfokát hagyjuk.) Ha tudod a tavalyi gázfogyasztásodat, akkor ezek alapján tudsz kalkulálni. Szerintem egy 200 m2-es házat nem fűtöttél ki egész télen 235 m3 gázból, ennél sokkal több kellett, ez szerintem körülbelül a havi gázfogyasztásod, úgy saccolom.


[link]

2015. nov. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
igen havonta ennyi a gázom.
2015. nov. 10. 16:21
 10/13 swad válasza:
80%
...ez az óránkénti 1 kW-os teljesítményű fűtésrendszer egyenértékű egy átlagos hajszárító fűtésének teljesítményével... Nem akarlak körberöhögni,hogy ezzel kifűtesz egy 80 nm-es házat,de erőssen kételkedem... :D
2015. nov. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!