Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Fakorongot mivel ragasszam le...

Fakorongot mivel ragasszam le a betonra? Beltéri használatra lesz.2,5 cm vastagok. Járólap helyett szeretném.

Figyelt kérdés

#járólap #fakorong
2015. nov. 23. 07:51
 1/10 anonim ***** válasza:
És hogy fogod takarítani?
2015. nov. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csiszolás után parkettalakkal lekenem.
2015. nov. 23. 08:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Talán parketta ragasztó .
2015. nov. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2015. nov. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az a baj a parkettaragasztóval, h itt hézagkitöltésre is kell. Beton és fa közt lehet akár 3-4 mm is. Egyenletlen beton, ferde fakorong...
2015. nov. 23. 09:35
 6/10 anonim ***** válasza:
vízüveg lehet jó ilyenre
2015. nov. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben önterülő aljzatkiegyenlítővel kell kezdeni, hogy az egyenetlen beton ne okozzon gondot. Aztán jöhet a parketta ragasztó.
2015. nov. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Aljzat kiegyenlítőt terítesz el - ez ok.

Párhuzamosra csiszolod a korongok két lapját - ez is ok.

Lelakkozod a korongokat - teljesen ok.

De mit csinálsz a korongok közötti több centi mélységű résekkel? Mivel töltöd ki? Vagy majd a por feltölti idővel? Na ez a nem ok!

Minél nagyobb fakorongokat használsz annál nagyobb rések lesznek közöttük. Kissebb hézagokat esetleg ki lehet tölteni fűrészporral és/vagy faforgáccsal kevert ragasztóval, de beleőszülsz mire síkba húzod a padlót.

Szóval talán kivitelezhető, de szerintem nem ér annyit az egész.

2015. nov. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Már megvan a megoldás.

Faipari ragasztót kevertem be fűrészporral, és telibe kentem a korongok alját. 10 nm kb 5 db 5 literes kanna ragasztó. Fugázáshoz weber dísztégla fugázó és vakolót gondoltam. Ahol nagy a hézag, oda török méretre korongból darabot.

2015. nov. 26. 18:44
 10/10 anonim válasza:
Na még valami: Mennyire szárazok azok a fakorongok? Ha nem szárított fát kapsz akkor azzal is kell számolnod hogy repedni fog, hiába fugázod ki ott rések lesznek a fa mozgása miatt.
2015. dec. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!