Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Telekhatár kitűzés "maszekban"?

Telekhatár kitűzés "maszekban"?

Figyelt kérdés

Frissen vásárolt telkemet körbe szeretném keríteni tavasszal. (Eddig nem volt.) A szomszédos telkek gazdái már nem emlékeznek a határokra, megállapodás szerint használták/gondozták ki-ki a sajátját. Eddig nem volt vita és az előző tulaj szerint nem is lesz, de én nyugodtabb lennék négy facölöptől. Kb. mennyiért lehetne ezt megoldani "okosban"? Esetleg vállalná valaki? Megéri?

Egerben, zártkert, 1600m2. Köszönöm a válaszokat!



2015. dec. 14. 20:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%

Semmi büntetés nem lehet, ha nem jó helyen vannak a karók. Át kell tenni a kerítést, ha a szomszéd felé tévedtél, és kész.

Ismerősnek vagy 6 éve 40-ért tűzték ki műholdas berendezéssel feketén, számlával 80 lett volna. Hivatalosan indult, csak rákérdezett a földmérőknél, hogy meg lehetne-e oldani olcsóbban.

2015. dec. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm #11
2015. dec. 16. 17:48
 13/22 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem írni, hogy itt a Gyakorin egész más összegeket írtak, de az említett ismerősnél 40-be került.


Ne higgy azoknak, akik büntetést emlegetnek.

A közterület felé rosszul építve még lehetnek gondok - de csak elvileg, mert egyrészt ha a többi telekkel egy vonalba csinálod a kerítést, akkor azt soha az életben nem fogja megmérni senki.

Másrészt, a régi térképek digitalizálási pontatlansága miatt nem lehet centire pontosan meghatározni a határt, a kimérési pontosságnak van egy hibatűrése.

De téged nem ez érdekel, hanem a szomszéd felőli kerítés.

Ha azt rossz helyre teszed, amiatt kizárólag polgári perbe foghat a szomszéd, ha nem értesz vele egyet, és nem teszed odébb a kerítésedet. Az államot és a hivatalt a dolog teljesen hidegen hagyja, még lakott területen is.

A legnagyobb probléma a kiméréssel az lehet, ha kiderül, hogy nem ott van a határ, ahol jelenleg van.

Mert vagy a szomszéddal veszel össze örökre, amiért felé tolod a kerítés vonalát, vagy ennek elkerülésére nem tolod odébb, de akkor ideges leszel emiatt, vagy a saját földed felé kerül a határ, és akkor ezért leszel dühös magadra. (Az említett ismerősöm is ráb.szott a sompolygásra, veszített az ügyön 30-40 m2-t, de nem tehetett semmit, mert a szomszéd ott volt a kimérésnél.)

A kerítések túlnyomó része egyébként nem pontosan ott van, ahol papíron lennie kellene.

2015. dec. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Külterületen kb. 50 cm-es pontossággal lehet egy sarokpontot kitűzni. Az 1600 m2 az pl. 80 x 20 méter. Ha ezt maszekban magadnak kiméred, akkor a szomszédok biztosan szólnak, hogy feléjük tetted a karót. Nos ekkor kell lemérni a szomszéd telkek méreteit, vagy a geodéta költségeire a szomszédtól is kérni. Persze legjobb a szomszédokkal közösen megállapodni a határvonalban.
2015. dec. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Sokan félreértettek. Nem arról van szó, hogy plusz területet akarok magamnak sunyiban elorozni. Bőségesen elég ami van. Ezek hegyoldali, lakosságnak kiosztott telkek, szőlő, gyümölcsös, zártkertek. Sokan nem foglalkoztak kerítéssel, nem nagyon volt lopás, rongálás. Az én közvetlen szomszédaim sem húztak kerítést egyik sem, ahogy látom nem is járnak ki a telekre. Akikkel tudtam beszélni távolabbi szomszédok, plusz a telkem előző gazdája azt mondták, hogy már senki sem emlékszik a hajdani kitűzésre, mindenki gondozta odáig, ameddig nagyjából gondolta, hogy az övé. Soha nem volt vita. Én most azért szeretnék kerítést, mert így bárki aki arra jár, szinte csábítja, hogy menjen be és nézzen szét, ami nekem ugyebár nem lesz előny. Szóval én csak egy kerítést akarok, nem kell plusz terület, ami nem az enyém! Azért lenne jó olcsón megúszni, mert nem peres ügy, meg valószínű nem is lesz ebből gond, csak nem akarok később vitát. Ha bárki szól, természetesen arrébb rakom majd vita nélkül a kerítést, csak ha nem muszáj, nem akarok kétszer dolgozni.
2015. dec. 17. 19:31
 16/22 A kérdező kommentje:
Nekem a legeslegjobb az lenne, ha valahonnan ki tudnám nyerni a telkem sarkainak a koordinátáit. Geocacherként ha nem is 3 cm pontosan, de azért elég pontosan ki tudnám mérni hol van az ott. :) (Aki nem ismeri a szót, ne keverje össze a geodétával!)
2015. dec. 17. 19:38
 17/22 anonim ***** válasza:
90%

Régen nem adták ki, de pár éve már igen.

Az árakat mondjuk nem értem, de ha betelefonálsz, biztos elmagyarázzák.

[link]

2015. dec. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
90%

Azt lefelejtettem, hogy a szomszédok címét is ki lehet kérni. Meg azt is, hogy mióta övék a terület, és milyen módon jutottak hozzá, pl. vásárlás vagy öröklés. (Ez ingyenes, csak egy kikérő lapot kell kitölteni.)

Ez azért lényeges, mert ha vették, akkor felkeresed őket, és megbeszéled velük, nehogy utólag nehezményezzék a bekerítést. Ha örökölték, akkor meg nem kell vele foglalkozni, mert ha ki sem járnak, akkor kb. fogalmuk sincs, hogy volt-e ott kerítés vagy kitűzött sarokpont az örökhagyó idejében.

Nekem is zártkertem van (bekerítetlenül), a téesztől béreltem anno, később megvásároltam. A meg nem vásárolt területeket aztán a téesz megszűnésekor a hitelezők nevére írták, de ők a mai napig nem tudják, hogy hol is van ez a terület. Az "új szomszédom" örököse megkeresett vagy öt éve (a földhivatalból kikérte az adataimat), elmagyaráztam neki, melyik vidéken van a kert, és miről ismeri fel, de azóta sem nyírt le egy szál füvet sem, csupa gaz és bozót az egész.

2015. dec. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Ha más nem, abból indulok ki, hogy a telkek mérete szerintem azonos volt a kitűzéskor, és valószínűleg kerek méterre végződik. Pl. 10m,15m, 100m. Megmérek pár bekerítettet. :) A gond csak az, hogy az út íves és sok kerítés kimarad.

Néztem a fenti linket, mintát is töltöttem le, de ezek az adatok nekem nem mondanak semmit sajnos.

2015. dec. 18. 18:55
 20/22 anonim ***** válasza:

A linket az árak miatt tettem be.

De kiadják GPS-koordinátákkal is, ha úgy kéred.

Ezt mondjuk itt a Gyakorin olvastam nemrég, valaki írta, hogy neki így adták ki.

2015. dec. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!