Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Telekhatár kitűzés "maszekban"?

Telekhatár kitűzés "maszekban"?

Figyelt kérdés

Frissen vásárolt telkemet körbe szeretném keríteni tavasszal. (Eddig nem volt.) A szomszédos telkek gazdái már nem emlékeznek a határokra, megállapodás szerint használták/gondozták ki-ki a sajátját. Eddig nem volt vita és az előző tulaj szerint nem is lesz, de én nyugodtabb lennék négy facölöptől. Kb. mennyiért lehetne ezt megoldani "okosban"? Esetleg vállalná valaki? Megéri?

Egerben, zártkert, 1600m2. Köszönöm a válaszokat!



2015. dec. 14. 20:51
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Felhívtam az egri Földhivatalt, mert engem is érdekel a dolog menete. (Azért pont ezt, mert nálunk nem veszik fel a telefont...)

260 Ft-ért adnak ki egy pontot.

Viszont csak EOV-rendszerben van meg nekik, amit át tudnak váltani GPS-re, de ezzel akár több méter hibalehetőség is előfordulhat. (- mondta a nő.)

Tehát ha a helymeghatározód ismeri az EOV-ot, akkor érdemes kikérni.

2015. dec. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó hír! WGS'84-et használok, de minden átváltható mindenbe. EOV-ról átváltva 0.5 m alatti értékű lesz a pontosság. A készülékem GPS és Glonass műholdakat is használ egyszerre, tehát elviekben 3cm pontosan megtalálok egy pontot. A gyakorlatban kb 1m a pontosság, de ez már szuper lenne kerítést húzni. Február-március körül megyek Egerbe, akkor majd bemegyek a földhivatalba is, hátha nem hajtanak el. :) Köszönöm a segítséget!
2015. dec. 21. 18:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!