Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen kábel kell hogy a...

Milyen kábel kell hogy a nagyházból átvezessem az áramot a kisházamba ahol lesz bojler, elektromos fűtés, mosógép stb. Kb mennyibe kerűl métere?

Figyelt kérdés
2016. jan. 1. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül se mond el, hogy egy vagy három fázisod van-e, esetleg az óra alatti kismegszakítók nagyságát.

És hogy milyen messze van a kisházad, hogy szeretnéd vinni, falban, kábelcsatornában, szabadon, földben.

ezek nélkül kb. valamennyibe kerül métere

2016. jan. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A kérdést átgondolva felvetődött, hogy talán egy lakhatási célt szolgáló kisházban történő elektromosításról lenne szó. Ha igen, akkor kétséges, hogy a nagyházban levő villanyóra és valamelyik mellékáramkör bírná-e az újonnan felmerülő terhelést. Előbb tehát pontosan tisztázni kellene a várható elektromos terhelést és azt összevetni a rendelkezésre álló lehetőséggel és nekem most úgy tűnik, hogy egy teljesen új bekötés és újabb villanyóra lehet a megoldás.
2016. jan. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha olcsóbban akarsz kijönni javaslom beszélj egy villanyszerelővel aki le van szerződve a szolgáltatónál hogy nyúlhat az órádhoz. A kábelezést célszerű a föld alatt elvezetni az a legolcsóbb és a legbiztonságosabb egyrészt. A nagy ház villanyórájába célszerű az új hálózatnak kiépíteni egy rendszert lehetőleg új nagy megszakítóval ami onnan megy ki a kis házig, a kis házadnál is javasolt egy kapcsoló szekrényt kialakítani ahol minden egyes fogyasztónak külön megszakítója van, de ha nem akkor a villanybojlernek a fűtésnek meg még egy nagy teherbírású konnektornak mindenképp csináljatok külön megszakítót pl mosógépnek. Én így oldanám meg, ha van éjszakai áramotok arról is húzzatok át vezetéket külön a bojlernak így talán nem lesz annyira terhelve a fűtés végett. Mindenképp réz vezetékben gondolkodsz és én a lehetőleg 25 Amper teherbírású kábelt szerezzél be a megfelelő megszakítóval. Így átlagba 80-100 ezer forintból kijössz majd. Ha külön villanyórát akarsz és külön az oszlopról akarod az áramot bevinni akkor ennél jóval több akár 300 ezer forint is lehet, amiből 100 ezer forint az óra és a szabvány szekrény megvásárlása illetve felmérik azt mennyire szabályos meg mennyire felel meg a vezetékelés a szabványoknak meg ilyen hülyeségek.
2016. jan. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bojlert éjszakai vagy nappali áramról vezérelnéd?

Én legalább 10-es vezetéket húznék ennyi mindennek, a többit már előttem leírták.

2016. jan. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!