Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Január, február környékén...

Január, február környékén érdemes elkezdeni építkezni?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát várnám aki jártasak az építőiparban.

Szóval építkezés előtt állunk. A családból többen eröltetik h áljunk neki szinte azonnal. Egy 160 nm és alápincézett ingatlanról van szó. Én félnék a télen belevágni a fagyok és a nedves idő miatt. Viszont szinte már erőszakosan bizonygatják h felesleges várni.

Most akkor mennyire lenne értelme belevágni?!



2016. jan. 3. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne kezdjétek el! Március vége-OK!
2016. jan. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

'A családból többen eröltetik '


Kezdjenek neki, ha nekik ennyire surgos. Fagyban nem lehet normalisan foldmunkat sem vegezni, a beton sem kot normalisan, nem szarad ki a vakolat aztan megy a csodalkozas hogy vizesek a falak, ledobta a festeket, stb. Hova kell ennyire rohanni?

2016. jan. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Úton az első baba. Anyóséknál lakunk, nagy a ház, elférünk igazából de azért jobb lenne külön. Párom és én március előtt nem szeretnénk nekiállni. De hát a család ilyenkor olyan okos. Szinte már lehülyéznek h nem értem meg h ilyenkor kell nekiállni...
2016. jan. 4. 11:32
 4/8 anonim ***** válasza:

A muszáj nagy úr. Mindent lehet, de nem biztos, hogy van értelme.

Az építési technológiáknál nem véletlenül vannak kitalálva a kötési, száradási idők.

Feleslegesnek látom elkezdeni a fagyon, mert még a földmunkát meg-meg csinálod, de -5 fok alatt betonozni nem nagyon javallott.

A falazással meg az a baj amit írtak is, hogy nem szárad ki a szerkezet, később meg csak a gond lesz belőle. Én sem kezdeném el márciusnál előbb. Nem nyersz azzal a néhány héttel semmit.

2016. jan. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne álljatok neki. Most teljesen alkalmatlan az időjárás, a talaj is nagyon átfagyott. Ráadásul elég kemény telet jósolnak.

Csak akkor álljatok neki, ha kiengedett a talaj, és már legfeljebb csak gyenge éjszakai fagyok várhatóak. Szóval valóban március vége. A van pénz és kapacitás folyamatosan, jövő télre beköltözhettek.

2016. jan. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#2-4: A kérdés nem a falazás, és a vakolás! Előbb földmunka, alapozás...Lényeg márciusnál hamarabb nem érdemes. Kérdező! Pénzed van, akkor télére benne laksz-karácsonyt ünnepelheted...
2016. jan. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A költségvetés háromnegyede megvan, a fennmaradó része is meglesz nyárra.

Köszönöm szépen, megerősítettetek abban amit eddigis gondoltam így már biztos h nem engedek senki sürgetésének!

Köszönöm mégegyszer mindenkinek!!!

2016. jan. 4. 20:40
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os!

Nem mondod, hogy elôbb alapozás meg földmunka ;)!

Ha muszály ezt mèg pont elkezdheti (sokkal elôrrébb nem lesz, de megoldható úgy, hogy kára nem lesz belôle.

Ha nem életbevágó és nem pályázat vagy egyéb más sürgetô tényezô sincs, akkor ne fogjatok hozzá.

2016. jan. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!