Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hol találok a neten olyan...

Hol találok a neten olyan fórumot/tervezőt, akinek ha elküldöm a kis saját tervemet (funkciósémámat) meg tudja mondani, hogy az úgy megvalósítható e, illetve hogy kb mennyibe kerüne annak megépítése?

Figyelt kérdés
Köszönö a segítséget.
2016. jan. 10. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Kinyitod a böngésződet és keresel egy építészt. Megkeresed és megmondja, vállalja-e a munkát. A kamara honlapján találsz listát, érdemes a lakóhelyedhez vagy a tervezett beruházás helyéhez megfelelően keresni.

Remélem nem gondolod, hogy valaki random megcsinálja neked ingyen? Ez nem kis munka, és sok ismeretet, időt igényel. Egy ilyen beruházásnak ez csak egy kis hányada, ami amúgy is kikerülhetetlen. És egy funkcióséma még gyakorlatilag semmiféle anyagi kalkulációra nem elég. Terveztesd meg - természetesen a lehető legteljesebb mértékben igazodnak az ügyfél igényeihez.

2016. jan. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Természetesen nem gondoltam,hogy ingyen megcsinálja.

Nem értek ezekhez a dolgokhoz, laiks vagyok ezen a téren.

Egyszerűen csak él a fejemben egy kép az álomházamról,amit papírra vetettem,ami ugye csak a helyiségek egymáshoz való viszonyát mutatja,mivel többre ebben a témában nem vagyok képes.

Egyszerűen csak szerettem volna valakinek megmutatni,hogy hé, ilyet szeretnék,szerinted ez kijön 35ből, vagy vegyek visszább....

2016. jan. 10. 21:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha kicsit visszaolvasol, új építésű, nem tetőtér beépített ház ára 200-250 EFT+ÁFA/m2. Ebből tudsz kalkulálni. Még adj hozzá pár milliót (kerítés, kert, stb.) És a berendezés sem két forint.

Tapasztalatból mondom, ne törd magad a funkciósémával, én hosszú pályafutásom alatt egyet sem láttam, ami működőlépes lett volna.

2016. jan. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Thorzoli ***** válasza:
Én kivitelezőt keresnék, ők reálisan nézik a dolgokat. A tervezők álmodnak. A kivitelezőt már a tervezés időszakában be kellene vonni, ennek hiányát naponta tapasztaljuk. Sok tapasztalat, és iskola mondatja velem.
2016. jan. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xswerdy ***** válasza:

Meg vannak építészek, akik generál-kivitelezőként is tevékenykednek, ők a tervhez is tudnak szólni, és az árakról is van fogalmuk.


A megvalósíthatóság nagyban függ a telektől is, ezt is vedd figyelembe!

2016. jan. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!