Kezdőoldal » Otthon » Kert » Saját tapasztalat alapjan...

Saját tapasztalat alapjan gyorsan növő örökzöld sövényt tudtok mondani ami jó kerítés mellé takarás céljából?

Figyelt kérdés
Drótkerítés mellè kéne, hogy ne lássanak be az utcáról.40 m hosszú a kerítès.

2015. jún. 24. 15:21
 1/8 A kérdező kommentje:
Feketeföld a talaj, jó porhanyós.
2015. jún. 24. 15:23
 2/8 anonim ***** válasza:
2015. jún. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A csodasövénnyel az a baj, hogy nem örökzöld. Nekem is ilyen gondjaim vannak.

Sok viszonylag gyorsan növő bokorféle van, de akkor is 4-5 év mire akkorára megnő, hogy takarjon. Én három éve ültettem a tujákat, most már 1,50-2 méteresek, de még nem teljesen nőttek össze. Ültettem még vadrózsát, cserszömörcét, ilyen jellegű díszbokrokat is tavasszal, de azok még kicsiknagyon, bár ténylwg gyorsan nőnek.

Vagy alapból nagyot veszel, de negyven méterre az horror...

Takarhatod a kerítést pl náddal vagy azzal a belátásgátló zöld szövettel, addig amíg megnőnek a bokrok.

2015. jún. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csodasoveny az lombhullato sajna, mar neztem.A Leyland ciprust nezegettem, nem tudom milyen lehet.
2015. jún. 24. 17:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Abból is lehet szép sövényt nevelni. Én smaragdtuját ültettem, erről közvetlen tapasztakatom nincs.
2015. jún. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az örökzöldek közül a leylandi nő a leggyorsabban, viszonylag igénytelen és szép is. Viszont évi 3-4 alkalommal nyírni kell, hogy sűrű legyen.
2015. jún. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem csodasővény van télen nincs levele de nem is ülök az udvaron kint ilyenkor grillezni se szoktam és fürdeni se a medencében így nem zavar ha belátnak.
2015. jún. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
15 méterre kéne igazából lemértem.Mondta a szomszéd, hogy nála a tuják mindíg kihaltak a kerités tövében, lehet ilyen növényeknek nem is jó ez a föld ami nálunk van.Orgonabokor maradványai vannak egy részen.Most vettük a házat azért vagyok tanácstalan, nem ismerem a viszonyokat.
2015. jún. 29. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!