Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tehetek fel nádat a kerítésre...

Tehetek fel nádat a kerítésre a szomszéd átlátása miatt? Joga van azt mondani, hogy szedjem le, vagy letörnie?

Figyelt kérdés

Kis 1,5m-es drótkerítés van köztünk.

A kutyái folyton ugatnak engem, és látni sem akarom őket mert folyton ki-be mászkálnak, és nem vagyok rájuk kíváncsi!

Feltehetek nádat a kerítzésre, hogy ne lásson át?

Joga van azt mondani, hogy szedjem le? Vagy fogni, és letörni?



2013. dec. 25. 14:29
1 2 3
 1/21 dirtboy ***** válasza:
69%

nincs joga leszedetni,a saját oldaladra rakd fel,semmi köze hozzá és nem is kell a szomszédoknak átlátni.


mivel kutya van a szomszédban ezért lehet jobban járnál laminált kerítés elemmel mert a nádat a kutya szétszedheti a dróthálón keresztül is.

a másik pedig hogy 1sor nád nem takar annyit mint a laminált kerítés valamit a nád korán sincs olyan tartós.

2013. dec. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%
Persze a Te oldaladra nyugodtan tehetsz,én is úgy csináltam,mert a szomszéd állandóan bámult át.Meguntam a dolgot és 1,5m magas náddal beterítettem a kerítést.
2013. dec. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
Ha a tiéd a kerítés,akkor igen.Ha nem, csinálj mellé másikat,az már a te telkeden lesz,és akár 2.50 magasat is csinálhatsz.Így van ez nálunk is .
2013. dec. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 dirtboy ***** válasza:
59%
mégis mi rosszat írtam hogy le kellet pontozni?
2013. dec. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
51%

Joga van, ha az ő kerítésére raktad (ha szemben állsz a telekel, akkor a jobb oldali kerítés a tied alap esetben). Más kérdés a hátsó szomszéd kerítése, mert az közös.

Maradjunk az oldalsónál, ami úgy néz ki, hogy van a lábazat, ami 100%-ban az építésre kötelezett telkéből vesz el, nem pedig a mezsgye fut a lábazat tükörtengelyében. Vagyis ahova a nádad kerül, az a szomszéd telke valójában, nem csak a kerítése.


A sajátodéra tehetsz természetesen, illetve igaza van a 3-asnak a mellérkerítést illetően. A fémlemez viszont nem jó, mert nyáron 80 fokosra felmelegszik és kinyír minden fát, bokrot, tuját 1 méteren belül. Tapasztalat.

2013. dec. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
70%

Nyugodtan lehet.Nálunk pala van végig évek óta.

A nád hamar szét megy stb..

2013. dec. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
51%
én a helyedben meg jó 2m magas téglafalat raknék
2013. dec. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk a szomszéd egy 2m-es ronda szürke betonfalat húzott fel úgy, hogy meg se kérdezett róla. Nem csak felénk, körbe ezt csinálta.
2013. dec. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
56%
Ja, az eredeti kerítést körben mi csináltuk, mert saroktelek és azt mondták annak idején, hogy ezért mind a négy oldalon nekünk kell csinálni.
2013. dec. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom, jó ötlet-e? Egy sima, dülöngélő drótkerítésbe a szél nem tud belekapaszkodni, de ha nádat kötözöl rá, messzire viheti. Ültess mogyorót. Néhény éven belül 5 méteres sűrű sövény lesz belőle.
2013. dec. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!