Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha CSOK-ot igénybevéve építkez...

Ha CSOK-ot igénybevéve építkezek, feltétel egy külön telek, vagy a szülői ház udvarában is fel lehet építeni, esetleg telek elválasztással?

Figyelt kérdés
2016. jan. 10. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Csokot lehet igényelni, de azzal lehet gond, hogy mekkora a telek beépíthetősége, mik a helyi szabályok. Nálunk pl nem lehet építkezni a szülői ház mögé szinte sehol a faluban, olyan hülye szabályok vannak. Először ennek jarjatok utána. De külön villanyóra, vízóra stb kell. Illetve hitelt nem biztos, hogy kaptok hozzá, mert sok bank nem szereti az ilyen házakat, mert nehéz értékesíteni, ha bedől a hitel.
2016. jan. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre nem is gondoltam ....
2016. jan. 11. 00:17
 3/5 anonim válasza:

Annyira külön kell lennie, hogy bejárat, házszám, közmű is külön legyen. Ha nincs meg a telekhatártól a 3m akkor ablakot, tetőablakot sem tehetsz akármilyet, akármilyen magasra.

Az új háznak megadott méretűnek kell lennie, megadott szoba számnak és méretnek (talán 20nm) valamint belmagasságnak. Úgy tudom energetikai feltétel is van de nem az összeg függ már tőle, hanem a használatbavételi. 18 után csak fokozottan energiakatarékos, 20 után pedig legalább 25% megújuló energiát használó szükséges.

Az új házban életvitelszerűen ott kell lakni, tehát oda gyerekeknek, szülőknek bejelentkezni és másnak nem lehet rajta tulajdona (pl. nagyszülő). ez ugye befolyásolja hová jár a gyerek oviba, iskolába..

2016. jan. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 terményes válasza:
... Nekem is hasznos a válaszod. Én úgy tudom családi ház építése esetén 3X30 azaz 90 négyzetméter az elvárt.
2016. jan. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor a teleknek is a neveden kellene lennie, mielőtt megkezded, de ha bemész a bankba, mindenre válaszolnak. Telefonon is lehet kérdezni őket, mi is jól kifaggattuk őket, mielőtt belevágtunk.
2016. márc. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!