Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Házat építtetnék. Mik az...

Házat építtetnék. Mik az alábbi kivitelezések paraméterei? Több.

Figyelt kérdés

Nem kis házról van szó.

Néhány technológiát nem értek és némi költségvetési információs hiányosságaim vannak.

Természetesen tartóst akarok és a lehető leg olcsóbban.

Kezdve:

Pincét milyen anyagból csináltassam? Csak tégla vagy panel is lehet?

3 szintes lenne.

Milyen anyaggal számoljak? Melyik építőanyag a legkorszerűbb? Milyen vastag fal kellene?


Pince, földszint, első emelet, második emelet, padlástér.


Az árakat megtalálom és ki tudom számolni amit akarok csak a fenti kérdéseket nem értem.



2016. jan. 22. 13:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha beteg vagy, orvoshoz mész.

Ha építkezni akarsz, építészhez.


Nem akarlak megbántani, én építész vagyok. A feltett kérdéseid szakmai szemmel nézve megmosolyogtatóak, tipikus laikus kérdések. Én sem értek az agysebészethez, valószínűleg pont ilyen hülye kérdéseket tennék fel a témában.

A házat nem neked kell megtervezni, kivitelezni, elég, ha az igényeidet megfogalmazod, és kellő időt és pénzt szánsz a terveztetésre, mert ott dől el minden.

2016. jan. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Tanult szakmám de csak OKJ minősítésű a házépítés kemence építés és műszaki ábrázolás.

Szeretném kiszámolni hogy 50 millióból fel e tudnám húzni amit akarok. Mert ha nem akkor inkább választok egyet készen és átépíttetem.

Sajnos a kérdésben feltett információk hiányában nem tudok költségvetés számítást végezni.

2016. jan. 22. 14:17
 3/17 anonim ***** válasza:

Új építés 220-250 EFT+ÁFA/m2 körül, a pince, tetőtér kicsit olcsóbb. Nagy csodák nincsenek, az árak inkább felfelé kúsznak. A nagy tétel nem a tégla, hanem a villamosság, gépészet, látható dolgok (szakipar).

Átépítés annyival olcsóbb, amennyi a megmaradó szerkezetek értéke mínusz bontási költség. Legalább fele-kétharmada az új építésnek, attól függően, mennyire újítod fel.

2016. jan. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Több mint a már felépített ház. Hotelt kevesebből veszek mint 250eft/nm

Mondjuk nem mindegy hogy vidék vagy főváros.

Egyenlőre nem hiszek neked ameddig a saját szememmel nem látom a tényeket. De köszönöm a választ.

2016. jan. 22. 23:47
 5/17 xswerdy ***** válasza:

van egy pár cég, aki 200.000 Ft/nm ár körül épít egyszintes házakat, "A" energetikai tanusítvánnyal. A látható dolgok (nyílászárók, csempék, stb.) átlagos minőségben (árfekvésben) vannak kalkulálva.


Az új/átépítés kérdésben azt is vedd figyelembe, hogy sok helyen nincs üres telek, max. bontandó ház.


És persze előfordul, hogy egy házat olcsóbb megvenni, mint megépíteni, kb. 2 évvel ezelőttig ez eléggé jellemző volt. És hotelt is lehet áron alul venni, azt most valószínüleg nem kezdenék nulláról építeni, tényleg inkább vennék.

2016. jan. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem kell hinned nekem. Én csak egy építész vagyok, úgy 25 év gyakorlattal...

Készíts kiviteli tervet, abból csináld meg a költségvetést. Csak szólok, hogy egy családi ház költségvetése több száz tételből áll, nem elég a tégla meg a beton. Még azt se tudod, abból melyiket válaszd...


A 200 EFT/m2 ház, az a legalja minden szempontból, még akkor is, ha ők átlagos minőségnek állítják be.

2016. jan. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Itt nézelődj, vagy kérdezz:

[link]

2016. jan. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Csak hogy az én igényeim nem átlagos ház.

51-es falvastagság elegendő egy 3 szintes épületnek ami ~1000nm belső területtel rendelkezik vagy alkalmazzak vastagabb kötést?

2016. jan. 23. 14:19
 9/17 anonim ***** válasza:

Ezek szerint ún. kisméretű téglából akarod építeni, ugye? Csak mert annak a modulméretei adnak ki 12, 25, 38 és 51 cm vastag falakat...

Az 51 cm vastag kisméretű szilárdság és akusztika szempontjából kicsit talán overkill, elég lenne a 38-as is, a hőszigetelése viszont önmagában ergya, biztos kell kiegészítő hőszig rá.

Hogy melyik a legkorszerűbb falazóelem? Hát nem ez, bár vannak vitathatatlan előnyei.


A korszerűbbek közül talán a Leier és a Porotherm N+F, illetve az úgynevezett klímatégla említhetők meg. Az utóbbi hőszigeteléssel töltött vázkerámia, és pótlólagos hőszig. nélkül is megfelel. Aztán van a pórusbeton, alias YTONG, illetve említésre méltó az IsoteQ polisztirol zsaluköves rendszere.


Természetesen minden gyártónak többfajta terméke is van a különféle célokra, más-más akusztikai, energetikai és szilárdsági tulajdonságokkal. Szóval csak a falakról oldalakat lehetne írni, nem beszélve a többiről: födém, szigetelés, gépészet, héjazat, fedélszék, nyílászárók, burkolatok... Az első válaszolónak igaza van, házat terveztetni szakemberrel kell, nem a gyakorikerdesek.hu-n.

2016. jan. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az 51-essel akkor elkezdhetem a számításokat.
2016. jan. 23. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!