Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Van itt szakember, aki ért a...

Van itt szakember, aki ért a FÉG C 40-es fali kazánhoz?

Figyelt kérdés

Az elektronikából égett, büdös szag jött, ezért levettem a fedelét.

Van benne az elektronika paneljéhez csavarozva függőlegesen, egy kb. 10 cm-es porcelán(?) barnás cső alakú valami, ami forró volt.

Mi lehet a baj?

A másik kérdésem, hogy az elektronika alján van egy tekerős pótméter(?), ami a maximumra volt ütközésig állítva. Ezt visszatekertem középállásba. Jó helyen van ott? Vagy mi célt szolgál?

Előre is köszönöm, ha szakember válaszol.



2016. febr. 21. 23:22
1 2
 1/16 Csabesz80 ***** válasza:

Én nem vagyok szerelő de hasonló kazánunk van csak kisebb teljesítményű. Nálam a szerelő mondta, hogy elektronikát pl csak egybe cserél ha tönkremegy. De nem olyan vészesen drága és hozzá lehet jutni bontottan is. Komplett működőképes fég kazánokat lehet venni már 15 ezerért amiben benne van az elektronika is (jófogás)


Alsó állító potméter az a vízhőmérséklet állító - már ha egyre gondolunk. Bár lehet valami másról írsz, ez elég egyértelmű lenne.

2016. febr. 22. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Hogy néz ki a panel? (Többféle kivitel van!)

[link]

[link]

[link]

2016. febr. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Most úgy néz ki a dolog, hogy nem melegszik az elektronoka, viszont nagyon forrónak érzem a keringető szivattyút. Sokkalta forróbb, mint a víz, amit keringtet. Ez normális így szerintetek?

Lehet-e, hogy az elektronika alján lévő pótméterrel lehet szabályozni a fordulatát?

(Most maximumra van tekerve.)


Sajnos szerintem egyik képre sem hasonlít az elektronika. Bár most lehet, hogy megjavult és a keringető a problémás??


Így néz ki:

[link]

[link]

[link]

[link]


Előre is megköszönöm a segítséget.

2016. febr. 22. 12:00
 4/16 anonim ***** válasza:

Igen, ez egy elég régi vezérlődoboz. Ilyet ma már nem kapsz üzletben.

A célja a keringető szivattyú (néhány perces) késleltetett kikapcsolása az égő leállása után. Ma már csak ez a kivitel kapható:

[link]

[link]

Az elektronika alján levő "potméterrel" az előremenő maximális hőfokot lehet állítani. 90°-nál feljebb -főleg maximumig- nem tanácsolt!

2016. febr. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a linkeket.

Ha jól értem, akkor az a lényeg, hogy erre a panelre gond nélkül átcserélhetem a régit, mert csereszabatos.

Az alsó potmétert pedig feles állásba tegyem.


Most már csak az a kérdés, hogy a keringetőszivattyú mitől melegszik, mert a visszajövő langyos vizet keringteti ?

(Már légtelenítettem.)

2016. febr. 22. 13:41
 6/16 anonim ***** válasza:

Elvileg 1:1-ben cserélhető.

Az alsó potméter, -ami tulajdonképpen egy állítható termosztát- lehet felénél nagyobb állásban is, attól függően, hogy milyen meleg előremenőt akarsz. Értelem szerűen, ha fagyosabbra/hidegebbre fordulna az idő lehet feljebb állítani, csak ne a maximumra, nehogy felforralja a vizet.

A szivattyú az lehet kérdéses. Ha "nem hangos" csapágybaja nem lehet, sűrűbben rá kell nézni, lehet, hogy ez a régi hibás vezérlés megnyaggatta egy kicsit.

2016. febr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő válaszaidat.

Jelenleg minden rendesen működik, csak a keringetőszivattyút érzem túl forrónak.

Teljesen csendes, nem hallok csapágyhangot. Nem tudom, hogy mi lehet a baja?

Te gázszerelő vagy?

2016. febr. 22. 18:18
 8/16 anonim ***** válasza:

Én -nyugdíjazásom előtt- egy kazánjavító-szerelő cégnél voltam karbantartó villanyszerelő. Ott ragadt rám sok szakmai dolog. Ráadásul nálam is FÉG falikazán üzemel, azért ismerem kicsit jobban a márkát.

Most készülök lecseréltetni(14 éves!), amíg lehet kapni a "hagyományos-kéményes" kivitelt. Nincs pénzem az új előírás szerinti kondenzációs kazánra, mivel akkor új kémény is kellene sok-sok százezer forintért.

2016. febr. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Gondolkozom én is a cserén, és teljesen hasonlóak az okok.

Szerinted melyiket érdemes venni, ami a C40-es helyett fel tudnék tenni, és megfizethető árban van, és tartós?

Amúgy nem kellenek engedélyek a típuscseréhez?

2016. febr. 22. 20:19
 10/16 anonim ***** válasza:

Nálam SC 12-es van, -nem nagy a ház.

Egy FÉG C 18HE-t néztem ki, ez már korszerűbb, elektronikus gyújtású(nincs állandó gyújtóláng), és szabályozható a teljesítménye. A fizikai méretei -víz, gáz bekötés) mindenben egyeznek a 12-el, csak a füstgázcsövet kell vastagabbra cserélni.

[link]

A gázszerelő, -aki cserélni fogja- szerint nem kell külön engedély, mert a gyártmány azonos, az egyéb paraméterek pedig nem változnak(víz-gáz csövet nem kell átépíteni, megváltoztatni). Ráadásul -mivel hazai termék, jobban biztosított a szerviz és alkatrészpótlás!

Neked ez nem lenne elég?:

[link]

2016. febr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!