Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Van itt szakember, aki ért a...

Van itt szakember, aki ért a FÉG C 40-es fali kazánhoz?

Figyelt kérdés

Az elektronikából égett, büdös szag jött, ezért levettem a fedelét.

Van benne az elektronika paneljéhez csavarozva függőlegesen, egy kb. 10 cm-es porcelán(?) barnás cső alakú valami, ami forró volt.

Mi lehet a baj?

A másik kérdésem, hogy az elektronika alján van egy tekerős pótméter(?), ami a maximumra volt ütközésig állítva. Ezt visszatekertem középállásba. Jó helyen van ott? Vagy mi célt szolgál?

Előre is köszönöm, ha szakember válaszol.



2016. febr. 21. 23:22
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Jelenleg úgy tűnik, hogy rendesen működik a készülék, csak tudnám, hogy a minap mitől melegedett fel úgy az elektronika, hogy igen erős égett szagot okozott??

Most állandóan ellenőrzöm, de jelenleg minden kifogástalan.

Ezt a szezont még kihúzom vele, azután nyáron kitalálom, hogy mi legyen.

Nagyon szépen köszönöm az eddigi segítségedet.

További szép napot kívánok.

2016. febr. 23. 11:43
 12/16 anonim ***** válasza:

Az elektronika dobozában az a nagy barna egy nagy teljesítményű -több wattos- huzalellenállás. Az a szerepe, hogy a motorra jutó feszültséget lecsökkentse az utókeringetés idejére. Természetes a melegedése egy bizonyos fokig.

A képet ismételten megnézve látszik, hogy rendesen korrodálva van a bekötése. Ez azzal jár, hogy még jobban melegszik, és még kevesebb feszültség jut a motorra, az meg erőlködik, hogy keringetni tudja a vizet. Emiatt is lehet a szokatlan melegedés!

A kazáncserével kapcsolatban: Amint elfogynak a kereskedelemben a "hagyományos" kazánok, csak a drágább emissziósok lesznek kaphatók, az összes újraterveztetéssel, kéménykövetelményekkel, engedélyeztetésekkel együtt!

Tisztában vagyok vele, hogy mindenkinél fontosak az anyagiak, én megpróbálok, -esetleg más kiadásaim mellőzésével- előremenekülni.

Ps: Örülök, ha tanácsaimmal segíthettem valamit!

2016. febr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszodat, de ennek kapcsán megkérdezném, hogy az újabb elektronikába már nem kell az a nagy huzalellenállás, mert nem láttam ilyent a belinkelt képeken?


Amúgy rátettem egy hőmérőt a keringetőszivattyúra, és 50-60 fokot mutat, persze ez csak a bejövő langyos vízzel van kapcsolatban. Normális ez szerinted?

2016. febr. 23. 18:08
 14/16 anonim ***** válasza:

Az újabb elektronikában elektronikusan, tirisztor vezérléssel(minimális teljesítményveszteséggel oldják meg.

Az 50-60 fok pedig normálisnak mondható.

2016. febr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszodat.

Most már megjavult és hibátlanul működik.


További szép napot kívánok, és még egyszer köszönöm a segítségedet.

2016. febr. 24. 09:30
 16/16 MJózsi válasza:
Szia, nekem is hasonló volt otthon a helyzet, jó volt látni az alkatrészekről az infókat amit itt találtam. Csak azért írom meg, ha más is így járna, hogy a fegtherm.hu oldalon találtam meg a szakembert aki megcsinálta, és a panelcsere után (elvitte a régit) mér a régit is megjavították, úgyhogy már van egy "tartalékom" is. Hiába ezek FÉGesek, csak értenek hozzá!
2016. dec. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!