Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kell e építési engedély egy...

GáborTNK kérdése:

Kell e építési engedély egy 92nm2 alapterületű könnyűszerkezetes faház építésére?

Figyelt kérdés
10 hektáros gyümölcsösbe szeretnék építeni egy faházat. Nem nyaralóként, hanem normális lakóházként funkcionálna. alagsor, földszint emelet! Kérdésem az lenne, hogy kell-e engedély és ha igen akkor milyen? Legutóbb láttam egy cikket ahol azt írták a faházakra, hogy nem engedély köteles, mivel mobilháznak tekinthető.(Közmű nincs a környéken és nem is lesz)
2016. márc. 6. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tekinthető mobilháznak, kell építési engedély. Építésügyi szempontból mobilház az, aminek kereke van és arrébb lehet húzni (pl. lakókocsi). Van még ideiglenes épület, arra valóban más szabályok vonatkoznak.

Ha konnyűszerkezetest akarsz mindenképp, válassz egy gyártót, ő megtervezi, felépíti.

2016. márc. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, annyit pontosítanék, hogy idéntől bejelentés kell és kiviteli terv. Tervezésben, ügyintézésben szinte ugyanaz.
2016. márc. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Még ami nagy kérdés, hogy mivel gyümölcsös, vajon engedik e hogy legyen ott egy épület!?!
2016. márc. 6. 21:33
 4/6 anonim ***** válasza:
A helyi önkormányzatnál érdeklődj.
2016. márc. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem kapsz lakóházra építési engedélyt, akkor kérj gyümölcstárolóra.

Építettem már így házat néhány éve és a kutya sem foglalkozik vele hogy "gyümölcstárolóban" lakik a tulaj.

2016. márc. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó

Igen ez a verzió felmerült nekem is. Egyik ismerősöm is így épített házat a gyümölcsösbe csak az támogatással volt..! Nem vagyok annyira híve ennek a támogatásos dolognak! Van amiért én megdolgozok az az enyém, de ha úgy adnak valamit azt vissza is vehetik! Vagy tévedek?

2016. márc. 12. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!