Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ti szívesen laknátok 60 éves...

Ti szívesen laknátok 60 éves házban?

Figyelt kérdés

Legyen akármilyen állapotban is, de a lényeg: 60 éve épült.


Laknátok, vagy nem? (persze ha pl.: választani kéne használt lakás vásárlás esetén)



2016. márc. 12. 16:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Miert ne? Nem a koratol fugg, hogy milyen allapotban van, hanem hogy miota megepult, karbantartottak, korszerusitettek-e.
2016. márc. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Akár 100 évesben is.

Nagy álmom egy régi magas belmagasságos polgárilakást az igényeimre alakítani.

2016. márc. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
29%

Magyarországon nem. Az otthon 60 éve épült lakások, házak minősége erősen rossz, általában vizesednek, penészednek, nem jók a vezetékek, statikailag sem megfelelőek az épületek, a szigetelés ki van spórolva belőle, elsősorban pl. a tetőtéren. Ha nyílászáró csere, tető felújítás sem volt azóta, a helyzet még rosszabb.


Németországban élek, itt néztünk már meg 60 éves ingatlant, a legtöbb szépen karbantartott állapotban van, és eleve nem olyan standard szerint épült, mint Magyarországon. Ennek ellenére a vizesedés sajnos itt is gyakori probléma, így a válaszom nemleges.

2016. márc. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

Állítólag az én házam is az 50-es, 60-as évek környékén épült.

Tipikus Kádár-kocka, 5 éve vettem. Azért írom, hogy állítólag, mert a tulajdoni lapról sem derül ki.

Semmit nem jelent a kora.

A falak, ha jól lettek felhúzva, több száz évig megállnak, ha karban vannak tartva. Lásd több száz éves épületek. Sok csak a háború miatt pusztult el, de rengeteg épületünk áll az 1800-as évek óta.

Ha nem jól lett felhúzva, az 50 év alatt már kiderült volna, ez tuti.

Ha nem vagy biztos a dolgodban, egy statikussal nézesd meg. Mert ha statikailag rendben van, és amúgy jó áron meg jó helyen van, akkor le lehet verni a vakolatot, kicserélni a nyílászárókat, felújítani a tetőt, és az unokád is elélhet benne élete végéig.

2016. márc. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Ilyenben élek semmi baja.
2016. márc. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
Csaknem 90 éves a valamikori családi villa (másoké volt), aminek legfelső szintjén élük. Zöldövezet, jó levegő, csodálatos nyugodtság.
2016. márc. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

"általában vizesednek, penészednek, nem jók a vezetékek, statikailag sem megfelelőek az épületek, a szigetelés ki van spórolva belőle"


ezek mind orvosolhatók, az akkori technika még nem tette lehetővé. de nem azt írja, hogy a 60 évvel ezelőtti nyílászárókkal akarna jelenleg is élni!

a szigetelés csak az utóbbi 10-20 évben lett ekkora divat, és ez utólag történik, szóval nem is értem, mi ez, hogy ki lett spórolva belőle. keres egy mestert, felteszi a 10 centis hungarocellt, vagy amit választanak, és szigetelve van a ház.

ha jó a szigetelés és a nyílászárók, valamint rendben van a fűtés és a burkolás, nincs vizesedés/penészesedés.

Mindez, amit leírtál, nem a ház életkorából adódik, ezt azért tegyük helyre.

Jelenleg, 2016-ban is lehet olyan házat építeni, ami penészesedni fog!

A vezetékek pedig megint olyanok, hogy 60 év alatt jó eséllyel voltak már cserélve. Bár nem tudom, mire gondolsz, az én házamban épp a vétel előtt történt az elektromos átvezetékelés, a legújabb szabványra, ezt egy villanyszerelő 1-2 nap alatt elvézni, kivési a falat, majd visszagipszeli, nem kell belehalni.

A vízcsöveket is rendberakja egy vizes, ha mondjuk a keresztmetszete nem felel meg, mert való igaz, hogy 60 éve nem volt ekkora vízfelhasználás bent a házakban.

Szerintem amiről itt szó van, mármint amire reagáltam, az sima sznobizmus, mert egyébként teljesen élhető házak ezek, ha vigyáz rájuk az ember. De van, aki húzza az orrát az ilyenre.

2016. márc. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%
Pusztán a ház kora semmit nem jelent, az állapota számít. ~120 évesben lakom, nem lenne ellenemre a hatvanéves sem, bár a legnagyobb álmom a saját építésű ház.
2016. márc. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
28%
100 on felüli a miénk is .
2016. márc. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
Jelenleg is egy 56 éves házban élek. Tipikus kádárkocka. Semmi baja. Nem vizesedik, nem penészesedik, szépen fel van újítva. Sem kívülről, sem belülről nem mondanád meg, hogy majd 60 éves házról van szó. Mi szeretünk itt lakni.
2016. márc. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!