Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vannak még manapság olyan...

Vannak még manapság olyan igazi békebeli inasok, cselédek?

Figyelt kérdés
Elég jó anyagi körülmények között élünk, és szeretném rábeszélni apukámat, hogy a bejárónő helyett tartsunk állandó személyzetet. Helyük meglenne, csak nem tudom hogy vannak-e manapság ilyen állások, hogy ott laknak a háznál, viselik a libériát meg a szolgálóruhát. Minden vágyam ez lenne, és ezzel segítenék egy-két szegényebb emberen is.

2015. jan. 23. 15:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos manapság nagyon nehéz jó személyzetet kapni. A legtöbben lopnak, illetve nem tudnak kulturáltan viselkedni.

Inas meg komornyik helyett egyébként már régóta a testőr-titkár a menő.


Libériát meg ne akarj ráadni az alkalmazottakra, mert mindenki ki fog röhögni, hogy mekkora idióta újgazdag vagy. Egy egyszerű öltöny tökéletesen megfelelő munkaruha, ha ragaszkodsz a komornyik alkalmazásához, házvezető(nő), takarító(nő) számára pedig kiváló megoldások vannak a munkaruha szaküzletben.

2015. jan. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

"Minden vágyam ez lenne, és ezzel segítenék egy-két szegényebb emberen is"


Ugye nem szoktál híradót nézni??!

Azután ezek a "szegény emberek" leadják a drótot másoknak, vagy majd ők maguk kirabolnak és esetleg ki is nyiffantanak családostól...

2015. jan. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Úgy látom túl sokat nézed a Grand Hotel című sorozatot :)
2015. jan. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%
Te egy nagy hule vagy!
2015. jan. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Most miért? Honnan máshonnan jutna eszébe egy mai embernek, hogy inasokat, meg cselédeket tartson? Az a film meg erről szól! Egyébként a kettőspont és a zárójel bezárva a mondatom végén egy mosolyt (smile) jelent, ami arra próbálja meg felhívni a figyelmet, hogy nem kell komolyan venni a beírásomat (magyarul poén volt). Ezt csak tájékoztatásul írtam a lepontozás miatt.
2015. jan. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Honnan jutna eszébe? Pl. egy Jókai regényből...? Nem én pontoztalak le édes egy komám.

Alapvetően nem vagyok bizalmatlan a szegényekkel viszont c kategóriásokat természetesen nem alkalmaznék ahogy régen sem alkalmazták őket. A hagyományos viselethez én ragaszkodnék mivel olyan miliőben szolgálnának ami ezt megköveteli (Andrássy út)

2015. jan. 24. 10:04
 7/17 anonim ***** válasza:
63%
Te ragaszkodnal akaarmihez apuci penzen? Na menj mar rajzfilmeket nezni.
2015. jan. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is éppen cselédre lenne szükségem, és ahogy nézem, te erre a posztra pont megfelelnél! Írjam a címet?
2015. jan. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

8-as:

El is tudnál szállásolni külön cselédfertályban? Alig hiszem te panellakó silókukorica

2015. jan. 24. 10:21
 10/17 anonim ***** válasza:
39%

Kedves kérdező! Először is, nem vagyok a komád! Másodszor, a beírásom első felét a 4. válaszolónak írtam (mivel ő finoman utalt az elmeállapotomra :) ), a második felét pedig annak, aki lepontozott. Semmilyen utalást nem tettem arra, hogy ez te lettél volna és nem is tehetek, mert bárki lepontozhat.

További szép napot!

2015. jan. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!